Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az alkohol vagy a Xanax a...

Az alkohol vagy a Xanax a károsabb?

Figyelt kérdés
Úgy értem, ha valaki a sárga földig leissza magát, valaki meg beszed egy marék Xanit, melyik károsabb a szervezetre?

2015. júl. 24. 17:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem mindkettő egyformán durva. De aki ilyet csinál, annak már totál mindegy, mert agyilag már vannak ott súlyos problémák és nem ez lesz a legnagyobb gond.
2015. júl. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ami a legnagyobb különbség: az alkoholizmust a társadalom, főleg a fiatalság még támogatja is, minden közösségi program e köré szövődik, nincs buli alkohol nélkül. Tehát ha idővel rájössz, hogy rossz ötlet volt, sokkal nehezebb lesz kiszállnod, mert addigra a stabil baráti köröd nagyrészt alkoholistákból fog állni, akik visszahúznak.

Hogy melyik károsabb, az függ a mennyiségtől meg a te szervezetedtől is, de egyik se jó és semmiképp se megoldás. Másrészt aki bevesz egy marék nyugtatót az többnyire olyan ábrándokba kergeti magát hogy meg fog halni. De végül is a végén mindkettőnél ha túladagolod magad akkor irány a sürgősségi és gyomormosás.

2015. júl. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Huhh mindekettő rossz de nem lehet összehasonlítani mert eltér a mérték. Pl nem mindegy hogy valaki napi 3 szem 0,25 mg xanaxot szed míg a másik ember fél liter pálinkát akkor utóbbi károsabb. Viszont ha valaki naponta 3x0,25 mg xanaxot szed míg másik ember egy doboz sört akkor a xanax a károsabb!!
2015. júl. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Épp erre értettem a kérdést, hogyha valaki a totális szétesésig csinálja, akkor úgy melyik a károsabb. (Tehát nem orvosi adag, hanem 10-15 0,5 mg-s/nem két sör, hanem 4 üveg bor és 3 feles).
2015. júl. 25. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!