Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy borderline...

Lehetséges, hogy borderline személyiségzavarom van?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok, és a napokban olvastam egy könyvet, ahol a fiúnak borderline betegsége volt. Rengetegszer magamra ismertem a viselkedésében, és elkezdett komolyan érdekelni a téma. Utánanéztem a neten a dolognak, hogy milyen az ilyen embereknek a viselkedése, és hát itt is a legtöbb dolog stimmel nálam. Kitöltöttem egy tesztet is, ott is kijött a borderline. Bár 18 éves kor alatt nem lehet felállítani a diagnózist pontosan, de jelei lehetnek. Lehetséges, hogy a későbbekben ez még komolyabban ki fog alakulni nálam?

2015. júl. 24. 22:20
 1/3 anonim ***** válasza:
15 évesen igencsak a kamaszkor éveit taposod, tehát a borderline személyiségzavar klasszikus jellegzetességeit nem feltétlenül kellene magadévá tudnod, hiszen még csak 15 éves vagy, most kezd kifejlődni a személyiséged. Kamaszkorban természetes a hangulatingadozás, a hiszti, önbizalomhiány, .. Szimplán dolgoznak a hormonjaid. :) Viszont, ha úgy érzed menj el pszichológushoz és beszélgess vele őszintén.
2015. júl. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

kb minden kamaszra illik a borderline diagnózis! xD Nem vagy borderline szerintem de ha nagyon azvar keress fel egy pszichológust!


Melyik könyvet olvastad amiben a fiú borderline volt? Mi a címe és szerző érdekel :3

2015. júl. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A. Meredith Walters: Find You in the Dark

Igen, én is gondoltam rá, hogy kamaszkorban talán ez természetes, de nem tudom. Legtöbb barátomnál illetve osztálytársamnál nem vettem észre ilyen szintű "kamaszodást" ezért gondoltam, hogy talán ez mégsem annak tudható be.

2015. júl. 25. 10:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!