Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valamilyen betegségem van?

Valamilyen betegségem van?

Figyelt kérdés
Tini koromban volt egy zűrösebb időszakom, öngyilkossági kísérletem(eim). Úgy gondoltam, csak tini kori lázadás. Mostanára lecsillapodott, de mégis úgy érzem, tényleg nem vagyok rendben. Tegnap feküdtem az ágyamban és sok ember beszélt egyszerre mindenfélét, éreztem ahogy egyrejobban felhangosodik az egész, de a fejemben "hallottam" nem a valóságban mégis nagyon hangos volt és valóságos. Mintha valós és képzelt hang között lett volna. Ha már itt tartunk, régen előfordult, hogy hallucináltam hangokat, pl kutya morgás. Láttam már emberi alakot az ablakból, de rajtam kívül senki más. Pár alkalomnál többször nem volt, így nem foglalkoztam vele. Előfordult, hogy egy erős szorongás jött rám, teljesen ok nélkül, pedig még rossz kedvem se volt, sírásig fokózott. Ilyenkor nem tudom, hogy mitől félek, csak félek. Semmiségekért elsírom magam, de egyébként nagyobb dolgok miatt nem tudok, mint más emberek. Van amikor elkezdek rettegni a haláltól, elképzelem hogy rákos vagyok vagy az leszek, elképzelem, hogy milyen lesz az életem a kis ideig amíg még élhetek. Tudom beteges... próbálom elfolytani ezeket a gondolatokat. Amikor idegenekkel beszélek, furcsa mozdulataim vannak, elnézek, nem nézek a másik szemébe. Ezt mások mondták, én általában észre se veszem. Viszont én is érzem, hogy nem tudok az emberek szemébe nézni. De ez csak azoknál van, akiket nem igazán ismerek. Rémálmok, alvás paralízis időszakonként rendszeres nálam. Ezen kívül még kikészít magány, az egyedüllét de sajnos már valamennyire megszoktam. Tudni szeretném, hogy normális vagyok-e, de nem sikerült még rávenni magam, hogy elmenjek orvoshoz. Ez már betegség?
2015. júl. 26. 15:25
 1/1 anonim ***** válasza:
Pedig orvoshoz kell menned. Kezdheted házidokinál, vagy Pszichiátria ambulancia.
2015. júl. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!