Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha idegességtől...

Mit tegyek, ha idegességtől nem bírok enni?

Figyelt kérdés

3 napig egy falat se ment le a torkom, cukorkát ettem csak (hogy ne ájuljak el). Most valamennyit már tudok enni, de nagyon keveset. Percekig forgatok egy morzsányi ételt is a számban és van, hogy ki kell köpnöm, mert nem megy le. Vacsira ettem egy kis húst, még jól is esett, de aztán abba kellett hagynom, mert elment az étvágyam és a gyomrom még kívánta volna, de mégis azt éreztem, hogy még egy falat és hányok. Ráadásul evészavarom is volt nem túl rég, nem a hízástól, inkább a hányástól féltem és nem mertem enni, de már jobban voltam és nem szeretnék visszaesni. Frontint szedek, de az csak az alvásban segít. Az idegesség oka nem megszüntethető egyenlőre, a szüleimhez nem fordulhatok (miattuk érzem magam most így) hiába szeretnék beszélni velük, levegőnek néznek, de nagyon rosszul érzem magam.

16/L


2015. júl. 27. 01:06
 1/4 A kérdező kommentje:
Amúgy sok stresszes helyzetben voltam már és még sose hánytam. Akkor most mennyi az esélye? Attól most nagyon félek:((((
2015. júl. 27. 01:14
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Amikor nekem volt olyan időszakom, hogy bárhogy erőszakoltam magam alig ettem valamit, akkor a pszichiáterem azt mondta vegyek supradynt. Ez egy multivitamin, amiben ásványi anyagok és nyomelemek is vannak, pótolja azokat az anyagokat, amiket most nem tudsz kellő mértékben bevinni. Továbbá jótékony hatása, hogy elvileg az étvágyra is pozitívan hat.

Ezen kívül még próbálhatod azt hogy inkább folyékony dolgokat próbálsz enni. Levesek, gyümölcsturmixok, ilyesmi. Könnyebb lenyelni.

Ha pedig van egy kis erőd ezen is töprengeni, akkor próbálj figyelni, hogy milyen érzések és gondolatok váltják ki belőled az étvágytalanságot. Például amit írtál, hogy jól esett enni, de aztán elment az étvágyad. Mivel valószínűleg ez az egész pszichés eredetű, így érdemes az érzésekkel és gondolatokkal foglalkozni.

És mindenképp próbálj legalább inni rendesen, ha az evés nem is megy! Kitartás, javulni fog majd! Szorítok neked :)

2015. júl. 27. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Zola18 ***** válasza:
100%
Szerintem beszélgess el valakivel a problémádról. Baráttal, barátnővel. Ne elöltesd az evést, nincs értelme csak rosszul leszel ha nem kívánod és lenyomod a torkodon. Nyugodj meg kicsit.
2015. júl. 27. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a hányás... én az egész kamaszkoromat depressziósan, szorongva töltöttem, rengetegszer voltam állati szarul, hányingerem volt és néha paráztam is kicsit, hogy tényleg kiadom... de sose történt meg. A pszichés hányinger hogyha nem stresszelsz rá és erősíted fel még jobban, hanem tudatosítod, hogy ez most csak pszichés dolog, akkor csak egy kellemetlenség de nem fog történni semmi. Ha rosszul vagy tereld el a figyelmed, fókuszálj másra és mondogasd magadnak, hogy ez semmiség és nem fogsz hányni, nem vagy tényleg rosszul, a szervezetednek nincs szüksége a hányásra, tehát legfeljebb az agyad diktálhatja, de a fejedben meg te diktálsz :)
2015. júl. 27. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!