Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy azért nem...

Lehetséges, hogy azért nem tudom a legegyszerűbb bókokat és kedvességeket kimondani, mert annyira sokszor megbántott?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, aki embertelenül bánt velem az utóbbi hónapokban, folyton megalázott, persze gyakran nem hagytam magam, de egyszerűen gyakran volt olyan, hogy olyanokat mondott, amiket nem nagyon bírtam elviselni.


És ami miatt ebbe a kategóriába írtam: nagyon szeretem, még mindig, de nem tudom a legegyszerűbb bókokat sem kimondani neki. Egyszerűen olyan érzés, mintha lenne bennem valamilyen gátlás, hogy kimondjam.


Nem attól félek, hogy mit reagál rá, még csak nem is attól, hogy rosszul hangzanak, elcsépeltek, vagy nem elég kreativak. Egyszerűen nem megy. Sosem fordult még velem elő ilyen, hiszen mondhatni van egy művészi oldalam, de ha neki kellene írnom, vele kapcsolatban valami ilyesmit...


Egyszerűen nemhogy nem megy, de egy mondat kipréselése is egy kihívás.


Miért lehet ez?


2015. aug. 3. 10:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Sokszor nem elég szeretni valakit. Ha nagyon megbántott és eltört benned valami, hiába szeretet, a megbocsátás, mégsem működik a dolog.

Talán nem bízol meg benne ezek után úgy, hogyan korábban, félsz, hogy újra megbánt. A sebek begyógyításához idő kell, akármennyire is közhelyes. És bizonyíték. Ha újra képes leszel hinni és bízni benne, akkor majd jön magától a szép szó, de azért neki kell küzdenie, segítenie neked, ha ő is szeret (???). És itt jön a kérdés: ő is szeret? ha ezt megtette veled? megbánta? miért csinálta, stb., tisztáztátok a dolgokat?

Mindenképpen beszéld meg vele hogy mit érzel, és mire van szükséged ahhoz, hogy ez változzon.

És még valami: ha ezek után sem megy, nem szabad erőltetni!

2015. aug. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Argloss ***** válasza:

Gondolom a helyzet nem rendeződött. A barátnőd sohasem kért bocsánatot, nem tudod az okát, hogy miért volt olyan amilyen. Bár szerintem semmilyen ok nem elfogadható arra, ha valaki embertelenül bánik a másikkal... Van, hogy hirtelen hülyeséget csinál az ember, de hónapokon keresztül.....

Én azt gondolom, hogy a szeretet már elmúlt benned, viszont a ragaszkodás még megmaradt. Nem mersz kilépni ebből a kapcsolatból, pedig a lelked mélyén már vége van a dolognak.

Ha nem tudod átbeszélni a dolgokat vele, akkor fejezd be ezt a dolgot, mert nincsen értelme.

2015. aug. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"folyton megalázott"

Nem szabadna már vele lenned. A gátlást ő alakította ki, nem kell megvárni, míg állandósul és megbetegít. Egy ideig fáj, majd lesz lehetőséged egy olyan barátnőt találni, aki kedves, szelíd, szeret, becsül, és senkit sem aláz le, főleg nem a barátját. Na, majd akkor jön a kérdés: hogy állítsam le a bókok és kedvességek szózuhatagát, mikor nem bírom, csak jön, csak jön :)))

2015. aug. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!