Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azt hiszem aszociális vagyok....

Azt hiszem aszociális vagyok. Hogyan tudnék változtatni?

Figyelt kérdés
Mostanság rengeteg olvastam erről és nagyon sok dolog passzol... Szorongás társaságban, nehezen tudok beszélni emberekkel, amikor valaki olyannal beszélgetek akit nem igazán ismerek kb minden alkalommal remegek és ez sajnos még a hangomon is hallatszik. A kezemet sokszor össze vissza rakosgatom mert nem bírom ki hogy egy helyben tartsam. És ahogy leírtam a beszélgetéstől is rendesen rettegek. Sokszor van olyan, hogy előre félek elmenni valahová de általában elmegyek ha hívnak mivel ezen változtatni szeretnék. Nem igazán tudják, hogy én mit érzek nem is annyira veszik észre, de volt már olyan aki megemlítette pl. a remegésemet. És így sokszor társaságban nem is tudok megszólalni. És ezen szeretnék változtatni.. Mert vágyom az emberek társaságára, arra, hogy új embereket ismerjek meg. A szüleimnek semmikép nem szeretném elmondani.. Nincs a legjobb kapcsolatom velük. Orvoshoz meg.. háát.. nem tudom.. Nem tud semmit csinálni ezzel.. Mert nagyjából a fejemben van, hogy mit is kéne tennem de rohadtul nehéz.. Szóval nem vagyok az a teljesen visszahúzódó, mert hiába érzem azt hogy fuh de rossz lesz nekem a társaságban akkor is elmegyek MERT NEKEM EZ ÍGY NEM JÓ. És igazából szeretnék tanácsot kérni..

#betegség #aszociális #félelem az emberi kapcsolatoktól
2015. aug. 20. 03:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Ne erőltesd a társaságot, pláne a nagy csoportokat, mert csak erősíted magadban azt az érzést, hogy ez mennyire rossz neked.


Én is ilyen voltam, egy jó barátnővel sikerült kilábalni a dologból :) Nem mondom hogy kifejezetten cserfes lettem, de ha szűszavúan is, elvagyok társaságban, sőt, hiányolom is.


Elsősorban keress egy olyan embert, akiben megbízol, aki mellett biztonságban érzed magad. Ha vele már oké a helyzet, kezdj el kijárni vele. Csak fokozatosan fog menni.

2015. aug. 20. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Szerintem is a fokozatosság a legjobb megoldás erre. Kezdj el egy barátoddal olyan helyre járni,ahol kevés az ember,vagy olyan baráti társaságba,ahol nincsenek sokan,majd mikor már kicsit jobban megy az ismerkedés ennyi ember között,akkor lehet a fejszámot növelni,minnél nagyobb társaságba menni. Az úgy szerintem nem megy,hogy hirtelen a mélyvízbe dobással sok ember közé mész. Sok sikert! :)
2015. aug. 20. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Nekem pont úgy sikerült, hogy egyik napról a elkezdtem mindenhová eljárni, egyedül is, barátokkal is. Az elején hihetetlenül sz@r volt, de aztán megszoktam és már semmi bajom. Én azt tanácsolom, hogy ha fóbiás a dolog, fóbiaként kezeld. Vagyis úgy, hogy elmagyarázod magadnak, mennyire alaptalan a félelmed, és szándékosan keresed az ilyen helyzeteket. Ez kb olyan, mint amikor valaki fél a sötétben, pedig a szellemekben meg a szörnyekben nem hisz. Hiába magyarázza magának, hogy nem kell félnie, ha nem tudja tapasztalatból levonni a következtetést, ugyanúgy rettegni fog :)
2015. aug. 20. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2015. aug. 20. 13:20
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem aszociális vagy, hanem szociális fóbiád van. Nagy különbség.
2015. aug. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!