Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi ez a kettősség bennem?...

Mi ez a kettősség bennem? Mentális betegségre utal?

Figyelt kérdés

Alapvetően nyugodt, békés ember vagyok. A vallás is fontos szerepet játszik az életemben. Szeretem a természetet, az állatokat, az emberektől is pozitív visszajelzéseket kapok.


Ennek ellenére mégis vonzanak a sötét dolgok is. A könyvespolcom tele van okkultista témájú könyvekkel amikben mágiáról, átkokról, szellemekről, sátánizmusról, stb. van szó. Kb. 7-8 éves korom óta érdekelnek ezek a dolgok. Jártam katolikus és sima iskolába is, de nem sok minden változott. A családban nem különösebben foglalkoztak ezekkel a dolgaimmal, elfogadták, hogy ilyen vagyok. Felnőttként sem "nőttem ki" ezt a "beteges" érdeklődést. Ma is industrial és black metalt hallgatok leginkább, rajongok a Silent Hillért, horrorfilmeket nézek és valamiért vonz ez a világ. Nemrég megtaláltam egy csomó gyerekkori rajzomat, amiket 6-10 éves korom körül rajzoltam, és tele volt mindenféle okkult szimbólumokkal, ördögökkel, pentagrammákkal, gyilkossággal, stb. Még valami teszt is előkerült ahol példaképnek Marilyn Mansont jelöltem meg (legalább 3 ritka Mansonos könyvem van is még).


Aki nem ismer annyira, meg nem mondaná, hogy ezek érdekelnek, mert egy csendes, visszahúzódó, segítőkész embernek írnak le legtöbben. De amikor megtudják vagy rájönnek, általában megijednek és messze elerülnek. A legjobb barátaim persze több, mint egy évtizede ugyanazok, viszont ők sem ilyenek. Hasonlóan nyugodt, békés emberek, a "sötét titkok" nélkül.

Amikor ilyen sötét zenét hallgatok vagy Silent Hillel játszok olyan jó érzéssel tölt el.

Most ezekben a borús, hideg esős napokban, mikor más ember depressziós, én tök jól érzem magam. Egyik nap is vittem valakit kocsival, közben szólt a Deathstars és az illető el volt hűlve hogy hogy bírok ilyen zenét hallgatni, én meg mondtam hogy olyan kiegyensúlyozottnak érzem magam tőle, és úgy szeretem ezt a hűvös, borús időt.

Még télen is napszemüveget hordok amúgy, ha rosszat álmodok, akkor mindig fény és világosság van benne. A sötétség megnyugtat és ellazít. Van hogy késő éjjel biciklizek a félig kihalt város mellékútjain, nappal meg kényelmetlenül érzem magam.


Nem bírok rájönni, honnan jönnek ezek a dolgok. Kisgyerekként kimondottan félős voltam, aztán olyan 6 éves korom körül kezdődhetett az "átváltozás".


2015. aug. 21. 00:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Tisza én :)

Nyugodj meg nem vagy beteg

2015. aug. 21. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem olyan mértékben vagy mentális betegnek mondható, mint egy átlag vallásos ember, aki elhiszi a vallása állította tanokat. Gondolom, ha sok okkultista könyved van, akkor valamennyire elhiszed az azokban leírtakat, és nem véletlenül gyűlytötted őket. Én is olvastam már okkultista dolgokat, de engem taszít az a világ, természetellenesnek tartom, nem tudok azonosulni vele. Abban biztos vagyok, hogy több van a világban, mint amit ma a tudomány állít, most kb. olyanok vagyunk, mint a rajzlapra rajzolt 2 dimenziós emberek, akik megvannak a saját dogmáikkal, és aki mást mond, az hülye. Nekik hiába próbálod elmagyarázni, mi az a 3 dimenzió, ők a térbeliséget 2D-ben fogják fel (van erről egy rajzfilm is Mézga Aladárral). De ez csupán az én véleményem, biztos, hogy tévedek, csak az a kérdés, milyen mértékben :)


A black metál, horrorfilm és társai a valóság egy kis szegletét alkotják, engem nyomaszt az a hangulat, de van, aki abban tud feloldódni, ezt nem tartom betegesnek.


"Aki nem ismer annyira, meg nem mondaná, hogy ezek érdekelnek, mert egy csendes, visszahúzódó, segítőkész embernek írnak le legtöbben. De amikor megtudják vagy rájönnek, általában megijednek és messze elerülnek."


Ezen ne csodálkozz, ez a jellemzés nagyon sok pszichopata és sorozatgyilkosra igaz :) Nem képesek kiismerni téged, és ez nyugtalanító számukra. Nekem depresszióm van, de sokan azt se fogadják el, mert nem értik.


Amúgy nem különbözünk teljesen egymástól, nekem is fontos a sötét oldal, az éjszaka megnyugtat, nem véletlenül most írok. Én is akkor érzem magam legjobban, amikor az ég borult. Bár nem kedvenc színem a fekete, de a fehéret utálom.


Szóval én nem látok igazán kettősséget, a két oldal, amelyekre te szétválasztottad őket, inkább kiegészíti egymást, az írásodból nem látszik az, hogy valami nagy feszültség nyomasztana. Úgy tűnik, hogy főleg ehhez a sötét hangulathoz vonzódsz, ez nem baj, a baj ott kezdődne, ha ezeket az okkult dolgokat a való életre kezdenéd alkalmazni.

2015. aug. 21. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Valamennyire azért szerepet játszanak az életemben ezek a dolgok. Többször tapasztaltam már megmagyarázhatatlan dolgokat. Láttam szellemeket, előre megálmodtam halálesetet, betegséget és régebben mágiát is alkalmaztam, ami minden esetben hatásos is volt. Ezekhez a saját erőmet használtam, nem imádkoztam se Istenhez, se Sátánhoz vagy bármi máshoz. Amúgy szoktam Istenhez imádkozni, de általában saját szavaimmal, ebéd közben is, ha Mekiben vagyok vagy bárhol, akkor is keresztet vetek kaja előtt (vagy közben/után ha elfelejtem). Templomba nem járok rendszeresen jó ideje, túl dogmatikusnak és monotonnak találom, de úgy érzem azóta csak erősödött a hitem. Sok embernek hiába mondom ezeket, nem hisznek az ilyesmikben, sokan még Istenben sem.

Az is érdekes lehet még szerintem, hogy meglepően jól kijövök az ismeretlen emberekkel, egy csomószor rámbíznak kisgyerekeket és sokszor meg is dícsérnek hogy milyen jól bánok velük, pedig nincs is még saját gyerekem. Ha olyan helyen vagyunk, ahol állatok is vannak körülöttünk a társaságban, a kutyák, macskák mindig mellém kuporodnak, többször előfordult hogy ismerős kutyája vagy kóbor kutya hazáig követett, volt hogy telefonálnom kellett neki hogy vigye haza, mert nem akart elmenni mellőlem. Lakótelepen élünk, nem lehet állatot tartani, így nem tudtam volna vigyázni rá. Érdekes, mintha megéreznének valamit.

Másrészt van néhány ember (kb. 3-4), aki meg azóta gyűlöl, amióta megismert pedig nem adtam rá okot. De olyan szinten, mintha valami boszorkány vagy ördögfajzat lennék. Nem akarnak leülni mellém, átmennek az utca túloldalára vagy folyamatosan szidnak,káromkodnak, stb. Amikor új suliba kerültem, szinte az összes lány velem beszélgetett meg nekem szurkolt amikor fociztunk tornaórán, pedig sem focizni nem tudok (és nem is szeretek azt sem mondanám hogy egy ilyen szépfiú vagy nőcsábász lennék.

2015. aug. 21. 12:36
 4/6 anonim ***** válasza:

Kelt benned bármiféle rossz érzést az, hogy ilyen vagy?

Ez lesz a megoldás kulcsa.

2015. aug. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem. Jól érzem magam így. Igaz, nehezebb barátkoznom, ismerkednem, de senki kedvéért sem tudnék megváltozni, úgy érzem.
2015. aug. 21. 21:48
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor semmi problem :-) Ha jól érzed magad így, és másoknak se ártasz, akkor minden rendben.
2015. aug. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!