Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongás okának feltárása?

Szorongás okának feltárása?

Figyelt kérdés
Hosszú évek óta küzdök szorongással és eléggé pánikolok is. A hangulatom ennek következtében egyértelmű. Elegem van a pszichiáterekből és a pszichológusokból. Hogyan tudnám feltárni a szorongásaim VALÓDI OKÁT? Kérem valaki segítsen, hogy kihez lehetne fordulni, aki biztos, hogy előhozná belőlem a valódi okot. Kíméljetek meg a gyógyszerektől és a ,,szokásos dolgoktól"....... Csak annyit szeretnék, hogy tényleg ki legyen belőlem pucolva ez a dolog és ne gyógyszerrel próbáljam elnyomni. Engem is érdekelne, hogy mik a tudatalatti félelmeim.

2015. aug. 21. 15:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A megoldás egyszerű: menj bulizz, barátkozz, szórakozz. Eleinte nehéz lesz, de kifizetődik.
2015. aug. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ezek szerint voltál már pszichológusnál, de nem segített?
2015. aug. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
igen voltam, de nem sokat ér
2015. aug. 21. 22:35
 4/13 anonim ***** válasza:
Kognitív viselkedésterápia kellene neked erre vannak szakosodott pszichológusok (googliz rá, hogy a közeledben ki foglalkozik ilyennel). Egyébként elsőnek azt nézik meg, hogy a szorongás nálad mikor jelentkezik. Tömegben? Stresszes helyzetben? A gyógyszer tényleg nem megoldás, mert csak elnyomja de nem szünteti meg.
2015. aug. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A szorongás valódi okát magadtól kell kitalálnod. Ha szerinted az orvosok nem tudtak segíteni a probléma feltárásában, akkor kezdj el pl meditálni vagy jógázni. Vagy "bármit" ami kiüríti az elmédet és csak arra a dologra tudsz koncentrálni.
2015. aug. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Tanulj meg meditálni, ha kell segítséggel. Sok gyakorlással elérhetsz meditálás közben egy Alpha szintet. Ez olyan mintha álmodnál, de közben ébren vagy. Ha megtanítod irányítani az álmaidat, itt ilyen problémákat is feltárhatsz.
2015. aug. 25. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Hát mondok én egy nem szokásos dolgot. Járj el templomba. Tudom, hogy nem szokás fiatal korban és fura, meg nem is tudom milyen sztereotípiák léteznek, de kipróbálhatnád, veszíteni nem veszítesz semmit. Esetleg írd meg ha kipróbáltad, hogy mi a begyomásod.
2015. szept. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Szia! Már kipróbáltam, fél évig jártam minden vasárnap
2015. szept. 22. 18:36
 9/13 anonim ***** válasza:
És nem érezted nyugodtabbnak magad? Különben, mi okozza a szorongást? A jövőtől való félelem, az emberek véleménye miatt stresszelsz vagy micsoda?
2015. szept. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem éreztem, hogy nyugodtabb lennék. A félelmeim változnak ahogy öregszem. Tehát más dolgoktól féltem, és más dolgoktól félek most. A súlyos betegségektől való félelem az állandó. Az emberektől való ,,félelem" hullámzó erősségű. Egyszer eléggé, másszor nem érdekel. Most 23 évesen olyan szorongásaim is vannak, amikre néhány évvel ezelőtt nem gondoltam. Nem szeretnék hirtelen megöregedni úgy, hogy nem teszek le semmit. Se gyerek, se egy komoly élettárs. Egyszóval egy család. Úgy érzem, hogy siettet az idő és nem tudok lépést tartani vele. Ez eléggé szorongásfokozó.
2015. okt. 4. 20:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!