Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintem az egész világon...

Szerintem az egész világon egyedi a gondom (! ) Javítsatok ki, ha tévedek. Mit kezdjek magammal? Segítség!

Figyelt kérdés

Na szóval...

15 éves lány vagyok. Lehet, hogy kicsit bonyolult lesz, azért remélem érthetően fogom elmagyarázni. Problémám:

Akármiért elkezdek rajongani, legyen az egy karakter egy könyvből, videojátékból, filmből stb. akkor onnantól kezdődnek a bajok...ha rajongok egy karakterért, és látom (például mikor rákeresek a karakterre és találok képeket, fórumokat, történeteket stb. rajongóktól, sokszor nem is magyarul), hogy más rajongói/kedvelői is vannak annak a karakternek, onnantól hirtelen nagyon dühös leszek. Nem tudom mire vagy kire. Nagyon furcsa érzés, nehéz leírni...szerintem a többi rajongó iránt kezdek haragot érezni. És a legrosszabb, hogy az általam kedvelt karaktert is megutálom (nem is kicsit), pusztán azért mert ,,mások is szeretik". Olyankor próbálom azzal nyugtatni magam, hogy ,,De jó, ő(k) is azt szereti(k) amit én!"..stb. De nem jön be!! Mit kéne tennem?! Ez így nem állapot! Ráadásul rettenetesen önzőnek érzem magam.

(Mielőtt azt hinnétek, hogy esetleg szerelmes leszek a karakterekbe: NEM! Nemétől, korától, kinézetétől függetlenül is számomra szimpatikus lehet, és innentől kialakul a rajongás, sokszor nem is létező személyek iránt).

Szerintem ez elég beteges...körülbelül 1-2 éve lehet ez nálam (de lehet, hogy több). Igazából, jelenleg abban reménykedek, hogy kinövöm... Már nagyon szeretném legyőzni ezt az érzést, de nem megy!

Kérlek titeket, ne támadjatok le, nem tudok tenni ellene, hogy így érzek. Próbáltam keresgélni a problémám után, de nem találtam olyat, mint az enyém...


2015. aug. 22. 02:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Kompenzálsz valamit ezért rajongsz betegesen másokért mert irigyled őket vagy valamilyen tulajdonságukat és te is szeretnél olyan lenni mint ők. Gondolom nagyon önbizalom hiányos vagy akkor szokott az ember ideálokat keresni. Dühös meg azért mert ki akarod sajátítani magadnak akiért rajongsz. Pszichológust keres fel és egyébként nem egyedi eset. Mások odáig is elmennek, hogy követik a rajongott személyt vagy megfenyegetik hogy rájuk figyeljen.
2015. aug. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Bár nem vagyok megszállott rajongó. De még az a baj, hogy az általam kedvelt karakterek a valóságban nem is léteznek...
2015. aug. 22. 16:08
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is így éreztem az általam szeretett dolgok miatt. Kivéve, hogy én zenével is meg lényegében akármivel így voltam.Ezért kb soha semmit nem hallgattam, vagy szerettem, amik tudtam, hogy mainstreamek és sokan szeretik. Addig éreztem magam emiatt hülyének, amíg el nem mondtam az egyik barátnőmnek, aki elmondta, hogy ő is ugyanígy van. Szóval ezzel nem vagy egyedül. Lehet egy tini dolog vagy nemtudom. De így a 20-as éveimben már nemigazán vannak ilyen jellegű gondjaim. Lehet neked is el fog múlni, de ha nagyon zavar, akkor keress fel valakit, vagy egyszerűen mondd el valakinek. Hátha te is rátalálsz másokra, akik hasonló cipőben járnak :)
2015. aug. 23. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :) El sem hiszed, mennyire megnyugtattál, ezek szerint nem csak velem történik ez.
2015. aug. 23. 00:47
 5/5 A kérdező kommentje:
Valaki még van ilyen helyzetben esetleg? :c
2015. aug. 23. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!