Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Van egy egyedi ötletem, de...

Van egy egyedi ötletem, de nem vagyok benne biztos, hogy képes lennék egy egész könyvet megírni (? )

Figyelt kérdés

A kérdésem az, hogy írjak meg egy pár oldalas rövid novellát az ötlet alapján vagy hagyjam az egészet egyelőre és majd később az életben álljak neki, ha már kész leszek a könyvírásra?


Jelenleg biztos nincs meg a kellő tudásom ahhoz, hogy kiadható formában írjam meg és elég hosszan, illetve ehhez sok tervezgetés is kéne.


A lényeg a lényeg, hogy szeretném a dolgot megvalósítani. Talán nem lenne rossz ötlet egy rövid kis novellaként megírni és később még meríthetek ez alapján is esetleg egy teljes könyvhöz. Mit gondoltok?



2013. febr. 25. 02:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Sokan csinálják azt, hogy a régebbi novelláikhoz nyúlnak, már befutott íróként. Meg a sikerélményed is meglesz, hogy valamit elkészítettél.
2013. febr. 25. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Talán nem a kiadással kéne még törődnöd!

Írd le vázlatként, majd próbálj belőle novellát vagy kisregényt kihozni. Minden más csak ezután!

2013. febr. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Írd le azt, amire van inspirációd, a terjedelem meg majd közben kialakul. Lehet, hogy novella lesz belőle, de gyakran írás közben jön meg az ihlet, így az is lehet, hogy akár több kötetes regény.
2013. febr. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A cselekményt és a fő szálat, mindenképpen írd le, akkor nem fog elveszni az ötlet. Ha nem vagy biztos a képességedben, akkor egyelőre hanyagold, de tervezgetni szabad. Írj hozzá új és új ötleteket, hogy minél kerekebb legyen, hogyha egyszer odajutsz, ne azon fogd a fejed, hogy úristen még ez sincs kidolgozva! Jó munkát!
2013. febr. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

kezd el, ha pedig nem megy, akkor nem megy, és később talán folytatod, de semmiképpen ne az legyen a cél, hogy kiadják, mert akkor nem szívből, nem magadnak írsz.

ne foglalkozz azzal, hogy elég jó-e egy kiadónak, csak írd, mert jól esik!

2013. febr. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én mindenkép kiváncsi lennék rá :)
2013. márc. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!