Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ha az internet...

Mit tegyek ha az internet tönkreteszi az életem?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon hiszékeny és érzékeny vagyok. Gyakran olvasok orvosi cikkeket és azonnal keresem is magamon a tüneteket. Sok betegséget beképzeltem már pl. cukorbetegség, szívbetegség , asztma. Amit csak lehet. Ezáltal vizsgálatokon is voltam már de sose találtak semmit ( kivéve hogy refluxom van a sok idegességtől). Régebben pánikbeteg voltam de sikerült helyrejönnöm és ezeket a beképzeléseket is abbahagytam egy jó időre. Az a baj hogy aztán mégis mindig belebotlok akaratlanul is cikkekbe, írásokba amiben a legrémisztőbb dolgokat írják és kezdek megint pánikolni. Legutóbb pl. itt a gyakorin olvastam hogy az is betegség ha nagyobb a kezem és hosszabbak,vékonyabbak az ujjaim az átlagnál. Azóta nincs egy nyugodt éjszakám se mert ezen rettegek hogy tuti az van akkor nekem is ,mert 1-2 dolog egyezik és tényleg nagy a kezem mert sokan mondták már.Félek. Úgy érzem ebbe belebolondulok. Van aki hasonló helyzetben van ?

22L


2015. aug. 22. 06:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Hipochonder vagy,mint az egyik legjobb barátnőm. Jobb lenne felkeresned egy pszichológust, segítene.

Ezen az oldalon egy csomó baromságot is írnak, igaz, néha lehetetlen kiszűrni az igazságot a sok hajmeresztő történet közül.

Hogy mekkora a kezed, az nem jelent semmit, ne parázz azon, hogy milyen rejtett betegséged lehet, örülj annak, hogy egészséges vagy, mert valószínűleg az vagy! Keress magadnak hobbit, kreatívodj, járj társaságba, tarts kutyát!

2015. aug. 22. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Molyember ***** válasza:
Előbb-utóbb mind meghalunk, akár balesetben, akár betegségben, ezt nem tudjuk elkerülni, muszáj. Te viszont az egészséges éveidet is úgy éled, mintha beteg lennél. Menj el orvoshoz, hogy kiderüljön a szorongásod oka, mert egyszer tényleg igazad lesz egy betegséggel kapcsolatban, ami normális, de az nem, hogy addig is úgy élsz. Érted?
2015. aug. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Legutóbb pl. itt a gyakorin olvastam hogy az is betegség ha nagyobb a kezem és hosszabbak,vékonyabbak az ujjaim az átlagnál.


Ez azért még nem betegség, de utalhat rá. Legalábbis nem zárható ki, ahhoz egy génteszt kell. Az, hogy nem zárható ki, nem jelenti azt, hogy biztos beteg vagy, csak azt, hogy lehetsz. De nem akarlak riogatni, eléggé szorongsz még így is.


Tanácsolom, hogy menj el otthonról néhány napra kirándulni, vagy fürödni. Vagy húzd ki a dobozt, és pasziánszozz. Vagy kézimunkázz.

2015. aug. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ismerem. Pozitív hozadéka, hogy nagyon sok betegséget megismersz, ezáltal egészségtudatosabb leszel.

A negatív ugye... nem sorolom.


Ne foglalkozz vele. Ne olvass egészségügyi cikkeket. Foglald el magad mással. Beszéld be magadnak, hogy semmi komoly bajod nincs.


Nálam 21 évesen kezdődött ez, egy évet konkrétan végigrettegtem, majd másfél év után belefáradva más kezdett el foglalkoztatni. Nem mondom, hogy azóta nem volt visszaesés, illetve egészségügyi probléma esetén nem fordulnak meg a fejemben sötét gondolatok, de ki lehet ebből jönni, akár egyedül is! Szorítok, sok sikert!

(Ha gondolod, írhatsz privátot, szívesen segítek, ha tudok, nem ismerkedni szeretnék.)

2015. aug. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!