Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van köztetek olyan aki gyerekk...

Van köztetek olyan aki gyerekkoratol minden közösségben rosszul érzi magát?

Figyelt kérdés
Óvodatól munkahelyig. Hogy jár de utalja az egészet. Mi az oka ennek?
2015. aug. 26. 16:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Elég buta az az ember, aki szerint csak a buta emberek nem tudnak beilleszkedni.

A nem-beilleszkedésnek rengeteg oka lehet. Talán az első közösséggel nagyon pórul jártál, és ezért az összes újabbtól már eleve féltél, ezért rágörcsöltél és nem ment. Vagy nagyon visszahúzódó személyiség vagy, és mindig sikerült valami nagyon intoleráns, gáz közösséget kifogni.

Meg persze lehetnek orvosi okai is, pl. enyhe autizmus, szociális fóbia, ilyesmi.

2015. aug. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De értelmes vagy. Utál járni, rosszul van ha menni kell valahova. Biztos hogy valami pszichés baj okozza, ezért kérdezem hogy más volt így. Mi volt a baja?
2015. aug. 26. 19:30
 3/6 anonim ***** válasza:

4-es, nem kötelező válaszolnod, ha nem akarsz. Nyilván nem részletes zárójelentést vár.

Egy mentális egészség fórumon azért válaszolgatni, hogy segítségre szoruló emberekbe belerúgj a flegmázásoddal, érdekes személyiségre vall.

2015. aug. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Előző, azt látatlanban is meg lehet állapítani, hogy te egy kezelésre szoruló, feltűnési mániában szenvedő idegbeteg vagy :)
2015. aug. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kérdező, én értelmes ember vagyok, semmi mentális problémám nincs, sem szervi, mégsem rajongtam sosem a közösségekért.Így felnőtt koromra már tudom ezt kezelni, sajnos muszáj valamilyen szinten közösségbe járni, pl dolgozni, de meglennék bőven e nélkül is.Először is, még bölcsődés koromban "jól kifogtam...",onnantól kezdve viszolyogtam a közösségektől, oviba egy évet jártam mert muszáj volt, kész cirkusz volt...Az iskolába is nagyon nagy szenvedések árán illeszkedtem be, vagyis inkább úgy mondom, sok időbe telt, mire el tudtam fogadni, nem szerettem.A kényszerhelyzeteket gyűlölöm, meg a kényszeres közösségi létet, mikor olyanok között kell lennem, vagy olyan helyen, ami csak muszájból van, pl kollégák, iskola, munkahely, stb...Örülök, ha végre otthon lehetek és nem kell másokat látni, hallani, egyszerűen kifáraszt mások jelenléte agyilag-lelkileg.Kevés embert tudok elviselni csak, a családomnak örülök, velük vagyok csak szívesen, meg jó ismerősökkel, akiket régóta ismerek és kedvelek, de még így is rendszeresen szükségem van csendre, magányra, szabadságra, hogy mindenből kikapcsoljak.
2015. aug. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehet hogy az is oka hogy egyke voltam, kis családban, már gyerekkorban ez rögzült nálam, hogy nincs körülöttem nagy csapat, számomra nem az a normális, hanem ha szépen külön elvonulhatok...
2015. aug. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!