Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudom féken tartani a...

Nem tudom féken tartani a dühkitöréseimet és mindig problémát okoz közösségben. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

SÖTÉT A MÚLTAM. Általános iskolába az osztálytársaim nemcsak kiközösítettek hanem ütöttek vertek minden ok nélkül főleg ha elmentem mellettük vagy elmentek mellettem. Sokszor produkáltak órákon műbalhét hogy én balhézok és én kaptam a szaktanárit. A tornaóra az egy rémálom volt amikor labdajátékok voltak. Tesióra után mindig megvertek mert béna voltam.


A másik. Ha valamiből négyest vagy ötöst kaptam úgy agyonvertek hogy nem mertem jobban tanulni, akkor meg anyám és apám pofozott meg hogy miért hoztam rossz jegyeket haza.


Most 30 éves vagyok és fiú. Idegbeteg lettem az utcára is félek kimenni a mai napig. Ha meglátom, hogy fiatal vagány fiúk jönnek velem szemben én már rosszul vagyok.


Mit csináljak nyírjam ki magam, járok pszichológushoz adaguljam túl a 0.5 mg-os frontint egyszerre 20 darabbal?


Ettől az emléktől nem tudok megszabadulni, már készülök kiugrani a 10.ről.


2012. nov. 1. 03:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez egy mondás,és igaz:mindig van jobb! Az élet nem habostorta.
2012. nov. 1. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem volt könnyű neked az biztos. DE! Ne add fel, és gondolj arra, hogy bár a múlt sötét, a jövő még lehet fényes!

Szerintem sokan megértenek, nehéz dolgokon mentél keresztül. A szülők felelőssége is nagy, mert (nem tudom, mennyire meséltél nekik akkor az iskolai problémákról), de fel kellett volna ismerniük a jeleket, és lépni ez ügyben, ha mást nem új iskola. Nem könnyű megváltoztatni a berögződött mintákat, ez tapasztalat. De semmiképpen se arra találj ki módozatokat, hogy hogyan tudnál kilépni ebből az egészből, hanem hogy hogyan tudnád megoldani, továbblépni? Ha meg akarod ölni magad, az egyrészt gyávaság, hiszen fontos, hogy legyen bátorságod szembenézni a "démonaiddal", másrészt rosszul is elsülhet a dolog, lehet, hogy életben maradsz, de örökre nyomorék, vagy beteg leszel. Egészségügyben dolgozom, és gyakran látok öngyilkosokat az intenzív osztályokon( akiknek hiba csúszott a számításba) ők sokat szenvednek általában, és van, aki hetekkel később hal meg kínhalállal, van olyan, aki örökre beteg, vagy károsodott marad. Szóval NEM ez a megoldás, vagy ha megfordítom: ez NEM megoldás!

2012. nov. 1. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Próbáld meg átformálni a gondolataidat ezek olyan dolgok amikre már csak te emlékszel megmarad a fejedben és ha nem tudod túltelni magad rajta életed végig megmaradnak ezek a rossz emlékek, hidd el akik szemetek voltak veled azok már el is felejtették.


én sok önsegítő könyvbe beleolvastam és mindig ragadt rám valami ami segített másképp látni a dolgokat

ezeket ajánlom


[link]

[link]

[link]

2012. nov. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!