Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Váltsák pszichiátert? Szorongo...

Váltsák pszichiátert? Szorongok folyamatosan és a jelenlegi messze lakik!

Figyelt kérdés

Huszonéves vagyok de már több mint három éve szenvedek szorongásban, evészavarból már kigyógyultam de most meg depressziós vagyok. Jelenlegi pszichiáteremhez két éve járok előtte kettő pszichológusnál is megfordultam már közülük az első semmit se segített sőt rontott az állapotomon a második jó volt de sokat beszólt nekem ami már kiverte nálam a biztosítékot így otthagytam és azóta a jelenlegi pszichiáteremhez járok aki egyben a pszichoterapeutám is és szinte szerelmes rajongással imádom.


Amióta járok hozzá már szedtem Floxet-et ami sikeresen megölte a libidómat aztán váltottunk Coaxil-ra ami most jól működik úgy érzem! Viszont utóbbi két találkozásunkkor pszichiáterem már csak a gyógyszeres kezelésre ment rá tehát nem volt pszichoterápia amit igényelnék tőle. Legközelebb rákérdezek mi ennek az oka mert nagyon zavar hogy ennyire semmibe vesz. Gyógyszeres kezelés nála 6000 forint pszichoterápiával egybekötve viszont 8000 forint szóval még Ő is jól járna. Azt beszéltük meg másfél éve hogy Ő lesz a pszichoterapeutám is akkor most miért nem beszélget velem kérdem én?!!


A másik lényeges kérdésem az lenne hogy ez a pszichiáterem nagyon messze lakik tőlem. Minden egyes alkalomra hogy megyek 1000 forint az utazási költség, és időben sem kevés a másfél óra utazás. Így havonta találkozunk ami nekem roppant kevés. Sőt van úgy hogy elintéz egy három hónapos gyógyszerfelírással és azt mondja ez kitart. Na ez ám a pszichiáteri munka mondhatom. Na szóval a kérdésem az lenne Öntől hogy váltsák pszichiátert aki egyben pszichoterapeuta is vagy maradjak meg a jelenleginél aki nagyon jól ismer és megbízok benne nagyon?



2015. aug. 27. 11:10
 1/7 anonim válasza:
Ha nem baj, átváltok tegezésre. Sztem válts orvost, gyógyszerfelíró automatának ott az "SZTK". Az én orvosom kicsit drágább, és úgy tűnik, mintha nem figyelne, de ártalmatlannak tűnő kérdésekből szűri le, hogy mi a helyzet. Lehet, hogy a Tiéd is így jár el, megfigyel, de célzott kérdéseket tesz fel. A Coaxil egyébként jó, én is azt szedem, nem rontja a libidót, és olyan kedélyes leszek tőle.
2015. aug. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Havonta egy alkalom az NEM pszichoterápia, max. valami tanácsadás, konzultáció-féle.

Még a kéthetenkénti is nagyon minimális hatékonysággal bír. Nem csoda, ha nem javul az állapotod! Egy rendes pszichoterápia minimum heti egy alkalom, de még jobb, ha heti kettő! Azzal már lehet rendesen haladni!

Te jelenleg csak valami minimális tüneti kezelést kapsz, amivel évtizedekig stagnálhat az állapotod. Ha tényleg javulást szeretnél, akkor vágj bele egy hatékony pszichoterápiába, inkább pszichológussal, mint pszichiáterrel, de mindenképp körültekintően válassz, olyat, akivel jól érzed magad és akivel hatékonyan tudsz dolgozni.


Az utazási költséget (és időt) pedig sajnos bele kell kalkulálni... én heti kétszer járok, minden alkalommal egy óra oda, egy vissza, és 1300 Ft az útiköltségem. (Igaz, nem 8000 Ft-ot fizetek ülésenként, hanem kevesebbet és gyógyszert nem szedek). Én úgy oldottam meg, hogy amikor terápiára megyek, akkor általában rászervezek valami más programot is, így még hatékonyabb, hiszen sokat javult a szociális életem, találkozom emberekkel, barátokkal, vagy csak nézelődök, vásárolgatok.

2015. aug. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ma kétszer felhívtam időpont egyeztetés miatt de kétszer nem vette fel a telefont!! Nem tudom mi baja van miért haragszik rám. Vissza se hívott nem szeret nem érdekli hogy fontos Ő számomra!!! Na ma ezek után földhöz vágtam a mobilom és sírva fakadtam :'(
2015. aug. 27. 22:38
 4/7 anonim ***** válasza:

Mi történt azóta?

Mindenképp válts orvost, mert ő ronthat is a helyzeteden. A pszichiáterekkel az a baj, hogy csak a gyógyszeres kezelésre mennek rá, pszichoterápiát nem igazán alkalmaznak. Arra a pszichológus való! Szerintem keress fel egyet! Én régen hetente jártam, akkor sokat is segített, lassan, de javult az állapotom. Sajnos évek óta maximum 1-2 havonta tudok eljárni, nem is vagyok jól.

2015. szept. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Maradtam az orvosomnál akihez évek óta járok és megdöbbentően jól kezel! Adott egy új diagnózist ami szerint szorongásos beteg vagyok és az alapján kezel frontin-nal és úgy érzem most így elvagyok sőt néha még boldognak is érzem magam! Pszichoterápiát is alkalmaz havonta egyszeri ülést beszéltünk meg nagyon szeretek hozzá járni! :)
2015. szept. 22. 19:15
 6/7 anonim ***** válasza:
Na ez jó hír, fél siker! Mondjuk a havi 1 alkalmas terápiát kevésnek érzem, legalább két hetente jó volna. A lényeg, hogy segítsen!
2015. szept. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó! Ha adsz pénzt akkor járok hetente is akár :) De mivel szegény vagyok így nem engedhetem meg magamnak a gyakori terápiát mert nagyon drága
2015. szept. 26. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!