Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Megoldható ez a probléma...

Megoldható ez a probléma gyógyszer nélkül?

Figyelt kérdés
Orvostanhallgató lennék, vagy bölcsész, most állok nagy választás előtt. Egy a baj. Az órákon konkrétan kémián és biológián rosszul vagyok, csak ezt nem mondtam a tanároknak, se senkinek (nem szeretnék szégyent, hogy pánik beteg vagyok és neurózisom van). Rossz a közérzetem, nem a tananyag miatt, azt imádom, inkább a tanár és a diákok miatt, fuldoklásom van, ájuldozom, menekülni szeretnék órákról, és nem tudok oda figyelni az anyagra. Azért mennék inkább bölcsészetre, mert akkor az órarendemből ezek a tantárgyak, amelyeken rosszul vagyok kimaradnának. Viszont így kissé bűntudatom van, hogy emiatt nem mehetek orvostudmányra?! Nem szeretnék gyógyszert szedni, szerintetek kibírhatom, vagy összeomlok az év alatt? A bölcsészetre is nagyon vágyom, talán egyformán az orvosira is.

2015. aug. 28. 10:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem kell hozzá feltétlenül gyógyszer, először meg kéne találni a kiváltó okot. Azt írod, a tananyag nem zavar, csak a tanár és a diákok (ez utóbbit nem értem, nem ugyanazokkal vagy a többi órán is?), ért valamilyen atrocitás esetleg? Próbáld meg a pszichoterápiát (jó lett volna nyár elején elkezdeni), aztán kiderül, hogy valójában mitől van a rosszullét, és tényleg akadályoz-e abban, hogy orvosira menj.
2015. aug. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A diákok azért, nos elég sokan voltunk, most már kevesebben lennénk, de volt pár elég furcsa átélésem, és ők ezt észrevették, mondjuk méregettem a pulzusom, legyeztem magam, nyűgös voltam, de senkinek nem mondtam semmit. Igazából attól félek ilyenkor, hogy előjön a tetánia rohamom (elzsibbadnak a végtagjaim a hyp.ventilláció miatt, és lebénulnak, majd 20 perc után enyhül). Mert hát, ilyen helyzetben pánikba esik a tanár is és a diákok is, az még rosszabb számomra. Amint érzem, hogy már kezdődik a roham, akkor kikéretszkedek wc-re, de ha gyakran jönne elő, akkor az már feltűnő lenne, hogy ennyiszer járok wc-re. Ez a tudat csak rosszabbít az egészen.
2015. aug. 28. 11:15
 3/12 anonim ***** válasza:
Ezt értem, de más órákon nem jön elő, csak kémián és biológián?
2015. aug. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A tetániának azért nézz utána, mit jelent.:-)
2015. aug. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hát még pár tantárgyon, de ahol jó a tanár, ott nem, azért is mennék érettségizni azokból a tantárgyakból, amelyeken nem vagyok rosszul.
2015. aug. 28. 11:29
 6/12 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy mit jelent, van róla diagnózisom.
2015. aug. 28. 11:29
 7/12 anonim ***** válasza:
2015. aug. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A tetánia alapvetően izomgörcsöt jelent, valóban kiválthatja a hiperventillációval járó respiratorikus alkalózis miatti hipokalcémia. Diagnózis viszont nem erről kellene, hanem arról, hogy mi váltja ki a hiperventillációt, ha pánikroham (ami valószínű), akkor annak van-e jól körülírható pszichés oka? Önmagában a pánikbetegség nem ellenjavallata az orvosi egyetemnek, amennyiben karban van tartva. Az okot azért is jó lenne tudni, mert elképzelhető, hogy a kérdés nem az, merrefelé tanulj tovább, hanem az, hogy képes vagy-e bármilyen irányban továbbtanulni megfelelő terápia nélkül. A megfelelő terápia alatt nem sarlatánok által végzett hókuszpókuszokat értek.:-) Része a pszichoterápia, esetleg rövid ideig gyógyszeres kezelés (nem feltétlenül), kiegészítésként a jóga, meditáció segíthet.
2015. aug. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen az az érdekes, hogy hyperventillációim kevésbé voltak, normál légzés, és úgy is zsibbadtam
2015. aug. 28. 12:44
 10/12 anonim ***** válasza:
És ennek utánamentek, kivizsgálták? Számos oka lehet, még az is előfordulhat, hogy elég egy kis magnéziumot szedned. Továbbra sem tudok mást javasolni, mint hogy vizsgáltasd ki magad, lehet, hogy van pszichés komponens is, de korántsem biztos. A probléma pontos okának ismerete nélkül nem lehet adekvát terápiát összeállítani.
2015. aug. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!