Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudnám elűzni a kényszerg...

Hogy tudnám elűzni a kényszergondolataimat? Egyáltalán lehetséges? 10 éve vagyok OCD-s és mára már nagyon súlyos lett. Szinte biztos vagyok benne, hogy előbb utóbb emiatt fogok végezni magammal.

Figyelt kérdés
2015. aug. 30. 12:56
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Most már csak a gyógyszerbe reménykedek.
2015. aug. 30. 12:57
 2/13 A kérdező kommentje:
úgy gondlom, hogy ez gyógyíthatatlan betegség, és amíg élek, csak szenvedni fogok miatta.
2015. aug. 30. 12:59
 3/13 anonim ***** válasza:
dehogy végzel magaddal...rajtad kívül 300 ember van az országban akinek ugyanolyan gondjai vannak. keress egy ilyen embert, mert ő ért meg a legjobban. foglalkozz az életeddel és ne stresszelj sokat!! csináld amit szeretsz, tudom hogy nehéz de próbálj meg nyugodtan élni :)
2015. aug. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
és miből gondolod, hogy Ő jobban ért ehhez nálam???
2015. aug. 30. 13:27
 5/13 A kérdező kommentje:
nem pszichológusra gondoltál?
2015. aug. 30. 13:27
 6/13 A kérdező kommentje:
félreértettelek bocsi, de miért is tudna Ő segíteni nekem? miért keressek fel ilyen embert? amúgy jó lenne egy ilyen ismerős, vagy barát. lehet ismerek is olyat, csak ezt nem igen mondják el az emberek másoknak sajnos.
2015. aug. 30. 13:29
 7/13 A kérdező kommentje:
amúgy köszönöm szépen..
2015. aug. 30. 13:30
 8/13 A kérdező kommentje:
előbb utóbb biztos, megölöm magam ez tuti, hacsak valamilyen csoda folytán elmúlik, de nem fog soha. és nem hiszem, hogy pszichológus tudna segíteni. baromság. gyógyszer talán. vagy drog. az utóbbi tényleg segít :D
2015. aug. 30. 13:31
 9/13 A kérdező kommentje:
"mert ő ért meg a legjobban. foglalkozz az életeddel és ne stresszelj sokat!!" Ezeket olyan rohadt könnyű mondani már bocsi :) de értékelem, hogy segíteni próbálsz :)
2015. aug. 30. 13:35
 10/13 anonim ***** válasza:

"mert ő ért meg a legjobban. foglalkozz az életeddel és ne stresszelj sokat!!"

Na ilyeneket mond egy naiv jóakaró. Egy kiképzett terapeuta viszont bevált módszereket (KIP, ego-state, regresszió, Bradshow, Rossi, Ericksoni) alkalmaz, ami nem csak a tüneteket enyhíti, hanem gyógyuláshoz is vezethet.

Mit tudsz ezekről a terápiás módszerekről?

2015. aug. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!