Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Önerőből súlyos depresszióból...

Önerőből súlyos depresszióból lehetséges kilábalni?

Figyelt kérdés

Elvesztettem az érdeklődésem minden iránt, ami eddig motivált, hosszú hónapok óta (talán hét-nyolc, vagy még több) teljes üresség és apátia az életem, csak nyomasztó kényszercselekvések és utálatos muszáj-dolgok visznek előre. Tudom, hogy jó életem van, tudom, hogy meg kell becsülnöm, látom a jót és a szépet, de érezni nem érzem. Nem érzek semmit. Csak aludnék szívem szerint, és fel se kelnék soha többé. Néha pár napra fel-felcsillan bennem valami halvány lelkesedés, de aztán visszahullik minden ebbe az apátiába. Egyetlen hozzátartozóm még nálam is súlyosabb depresszióban szenved. Nincs bennem szemernyi akaraterő, és őbenne se. Nincs, aki segíthetne. Pszichológus, pszichiáter nélkül hogy gyógyulhatnék meg? Tudom, hogy egy szakemberrel a kapcsolat alapja a bizalom, de én képtelen vagyok bízni másokban. Az elmém tudja, hogy semmi okom bizalmatlannak, elutasítónak lenni, de ezt az érzést ugyanúgy nem tudom befolyásolni, mint ahogy nem tudom racionálisan meggyőzni magam, hogy érezzek örömöt, vagy bármit.

Tud valaki bevált módszert?

Aki kigyógyult, elmondaná, hogyan?

Esetleg jó honlapokat tudnátok ajánlani, akár angolul is, ilyesmi problémákkal küzdőknek? (A teljes és boldog életet élő végtaghiányosok és hasonló "motivációs" sztorik cseppet sem motiválnak, szóval ne olyanokat).

Előre is köszönök minden segítséget.


2011. máj. 7. 10:05
 1/7 A kérdező kommentje:
Még valami: sajnos a citromfű, az orbáncfű, a rhodiola és egyéb gyógynövénytársaik az ég világon semmit sem használnak.
2011. máj. 7. 10:14
 2/7 anonim ***** válasza:
Még az a szerencse, hogy jelentős betegségtudatod van. Sajnos ebben a stádiumban külső segítség nélkül, nincs igazi megoldás. Mégis csak fordulj pszichiáterhez. Javulást!
2011. máj. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi, sajnos a doki nem opció. Néhány éve voltam a pszichiáternél (elrángattak). Kb. két mondat után félbeszakított, elkezdett panaszkodni a saját családi életéről, majd ajánlott egy antipszichotikumot - utánaolvastam a neten, és a hajam égnek állt a mellékhatásaitól. Megköszöntem, de nem kértem a gyógyszerből, nem is mentem vissza, és most sem akarok. Kisvárosi vagyok, nincs választék pszichiáterekből. Nagyvárosba utazgatni meg a fene se, amikor arra is alig bírom magam rászánni, hogy az élelmiszerboltba elmenjek, plusz egy ilyen ingázás az időmet és a pénzemet is felenné.
2011. máj. 7. 11:20
 4/7 anonim ***** válasza:
A pszichiáterek nem segítenek én is azt tapasztaltam. Csak egy vagyok számukra a sok "bolond "közül. Meg hát meg sem fizetik őket és ők is csak emberek tele problémával.
2011. máj. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A pszichiáterek nem segítenek én is azt tapasztaltam. Csak egy vagyok számukra a sok "bolond "közül. Meg hát meg sem fizetik őket és ők is csak emberek tele problémával. A bogyók meg nem lehetnek megoldás szerintem.
2011. máj. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hasonló cípőben járok mint te. Kb olyan 8 hónapja felfordult az egész életem. A barátaim próbáltak segíteni a maguk módján, konkrétan úgy hogy menjünk diszkóba, b@sszunk be és minden f@sza lesz. Én köszöntem nem kértem belőle, mert tudtam ez rajtam nem segít. Ezzel ők elkönyvelték hogy ők akartak segíteni de rajtam nem lehet, mert nem hagyom. Azóta szépen kikoptak az életemből. Párszor még felhívtak, vagy ha rájuk írtam msn-en válaszolgattak, néha dumáltunk egyet, aztán ez ritkult és kb 4-5 hónapja egyikkel sem beszéltem. Némi javulást hozott, hogy elkezdtem dolgozni egy új helyen, ahol új emberekkel találkoztam, jóban vagyok midnenkivel, szeretnek, én is szeretek ott dolgozni. De kb addig tart a jókedvem amíg bent vagyok. Ha pl már 2-3 napnál többet vagyok otthon úgy hogy nem kell bemennem, akkor már magamba zuhanok újra. Az ottani emberekkel meg, mint mondtam jó a kapcsolatom, de munka után nem találkozom egyikkel sem. Gyakorlatilag vagy dolgozom vagy otthon ülök. De talán egy új közeg rajtad is segítene.
2011. máj. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Keressél másik pszichiátert. Az hogy sokat felsorolnak a mellékhatások közül még nem jeleti azt , hogy elő is jön. Ha meg mégis akkor lehet váltani másik készítményre. De mindenképpen egy jó pszichiáterre van szükség.
2011. máj. 8. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!