Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért gyárt valaki magának...

Miért gyárt valaki magának állandóan problémákat, ha egyszer mindene megvan az életben?

Figyelt kérdés
Itt vagyok pl. én. Kívülről nézve tényleg mindenem megvan: normális család, biztos anyagi háttér, intelligencia. A szüleim gondoskodnak rólam. Fiatal huszonéves vagyok. Igazából tényleg nem lenne más dolgom, mint tanulni és élvezni az életet, de pont ez a kettő nem megy. Kamaszkorom óta soha nem élvezem az életet, mert mindig mindenen rágódok és aggódom, és mostanában már tanulni se tanulok rendesen. Elkövettem azt a hibát, hogy olyan szakra jelentkeztem, ami nem érdekel. Nem értem, miért csináltam. Egy csomó rossz döntést hozok. És állandóan külső félelmek szerint élem az életemet, valamiért úgy érzem, nem vagyok szabad, nem mehetek abba az irányba, amerre akarok... mintha engedélyt kéne kérnem mindenhez. Ez nincs így, és ezt fel is fogom, de nem érzem.
2015. szept. 3. 00:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen szakra jársz? Próbálj váltani. Mi érdekel?
2015. szept. 3. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
55%

Pl ellen példa mint én!!! 20 évesen apám kirakot ,hogy nem etett menjek amere akarok 1000ft-al mentem ki ausztriába istálóba dologzni mivel máshoz nem értetem mert Lótanyésztö szakmám van az is azért mert csak oda vettek fel és az mellet tudtam dolgozni ,hogy legyen egy szakmám. Mikor ezt a munkát meg léptem amunkatársam segitett 2 hétig ,hogy legyen mit ennem. Azota is lesz---nak azok akik álitolag a szüleim csak akkor kerestek fel ha pénz kellett.

Igazábol a mai napig dolgozom és ha van egy kevés szabad idöm el megyek sétálni és mindebe megprobálom meg keresni a jót. Én nekem mindenért meg kell küzdeni és ezért tudom értékelni még a szabad napomat is és élvezni. mert csak 1 van a héten a 48 óra mello mellet.

2015. szept. 3. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
36%
Utolsó, bárcsak több ilyen tudatos ember létezne, mint te.
2015. szept. 3. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
51%
nem okoskodni akartam de 20 évesen a kényszer vittrá ,hogy dolgozak ha enni akarok és valaire vinni... Én a problémám megoldani szeretem nem kreálni. Van anélkül is.
2015. szept. 3. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért az igen vicces dolog, hagy valaki leírja a problémáit és válaszként valaki meg leírja a saját nyűgét. Nem azt kérdezte a kérdező, hogy te milyen környezetben élsz, hanem hogy mit kezdjen a problémájával? Minek írsz ilyeneket le? Örülj neki, hogy te meg tudtad valahogy oldani és nem küzdesz rossz érzésekkel. Vannak akik meg a semmin is képesek rágódni, mert lehet valami mentális vagy ki tudja milyen bajai vannak. Kérdezőnek üzenem, ki kell vizsgáltatni honnan ered a görcsösség gyökere. Lehet idővel magától is elmúlik, lehet hormonok kavarnak be, sok minden okozhatja.
2015. szept. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Ami lemaradt, válts szakot amit szeretnél csinálni, lehet pont az okozza ezt az érzést. Ha jók a körülményeid használd ki!
2015. szept. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
nem azért írtam le a problémámat ,hogy vicces legyen ha nem példának ,hogy minden probléma megoldható pozitiv nézzetel. Ha nem lenne meg a biztos anyagi hátere a kérdezönek meg mindene nem lenne ideje sem a kreált problémákon gondolkodni. Ha nem a valosakat kellene megoldania de persze a segitö hozzá szolást is ki kell forgatni negativnak gratulálok.
2015. szept. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!