Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ideggyógyász azaz neurológus...

Ideggyógyász azaz neurológus is írhat fel antidepresszánst vagy szorongásoldót? Vagy csak pszichiáter?

Figyelt kérdés
Mert találtam egy nagyszerű ideggyógyászt aki pszichoterapeuta is csak azt nem tudom hogy felírhat e gyógyszert vagy sem.

2015. szept. 3. 15:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Az ideggyógyász teljesen más, szerintem nem, csak pszichiáter. Az ideggyógyásznak nem sok köze van a mentális dolgokhoz.
2015. szept. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
bsszameg hát erre most mit mondjak???!!!
2015. szept. 3. 15:38
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne izgulj, megoldja.
2015. szept. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De csak szakorvos írhat fel 90%-al aki nem szakorvos az max 50%-al tehát így egy csomót kéne fizetnem a gyógyszerért.
2015. szept. 3. 16:20
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja meg azt nem akarom hogy elküldjön mindenféle CT-re meg MRI-re. A panaszaim egyébként feledékenység, szorongás és depresszió. Előző pszichiáterem most mondta le a terápiát mondván keressek másik szakembert! :((
2015. szept. 6. 11:55
 6/8 sine nomine válasza:

-Hova forduljak idegi problémákkal?

-Neurologushoz.

-Hát akkor hova?


(Bocs :) )

2015. szept. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 homo ludensz ***** válasza:

Értem a problémádat de a neurológus meg az ideggyógyász az agyban zajló esetleges elváltozásokat keresi míg a psziché(lélek) anomáliáit mint a neve is mutatja a pszichiáter hivatott gyógyítani. Az ideggyógyász is szakorvos aki javasolni fog gyógyszert de kérdezz rá hogy azt konkrétan amire úgy érzed szükséged van felírja e.

Engem elküldött MRI-re mert azt mondta ö nem lát a fejembe.

2015. szept. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

[link]


Én konkrétan Őhozzá mennék látom pszichológus is szóval szerintem megértő lesz! :) Oké akkor hétfőn kérek tőle időpontot a szorongás és feledékenység miatt aztán majd meglátom csak attól félek nagyon drága lesz :/

2015. szept. 6. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!