Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék a zivatartól...

Hogyan tudnék a zivatartól való félelemtől megszabadulni?

Figyelt kérdés
pontosabban akkor nem félek amikor otthon van valaki velem, de hogyha magam vagyok otthon és látom a zivatarfelhőt, hallom a dörgést a szívem majd kiugrik a helyéből amolyan idegesség-félelem étzés fog el. Régebben egyébként jó pár zivatarkor egyedül voltam otthon, ilyenkor rádióhallagatással vagy tv-vel próbáltam csökkenteni a félelmemet, de ez nemigen vált be.
2010. márc. 12. 20:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nézd úgy, hogy milyen szép jelenség
2010. márc. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hát serdülő kor után már csak szakemberrel és személyes testre szabott tervvel. Ne félj segítséget kérni, mert késöbb csak nehezebb lesz ki mászni ebből.


Amúgy én imádom a viharokat (főleg ha otthon vagyok) olyankor alszom a legjobbat csak sajna (nekem) ritkán van. :)

2010. márc. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Jééé én ugyanígy vagyok:( nem rólam írtál?:D

amúgy te még jobb helyzteben vagy, Én még a tv-t se merem bekapcsolni, nehogy belevágjon a villám, így netezeni se merek (azt hallottam, hogy a tv, rádió, számítógép a legveszélyesebb, mert ahozk vonzák a hullámokat)

én ilyenkor beülök egy sötét helyre( de ha csak egyedül vok) és megpróbálok pihenni, aludni, ami hát nem sikerül, de minidg nyugtatom magam, hogy nyugi mindgyárt elvonul stb..

ablaktól mindig húzódok, hogy ne lássam a villám fényét

de ha van itthon vki akkor általában olvasok:D erre én is kiváncsi lennék, hogy lehet tőle megszabadulni, állítólag, egyszer szembe kéne vele nézni, és ha vihar van kiállni a egy fedett helyre végig nézni, ahogy elvonul dehát ez számunkra kínzás lenne)

tudom, hogy gyerekes de hát ez van 17/L :D:)

2010. márc. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
16 vagyok
2010. márc. 12. 20:52
 5/11 A kérdező kommentje:
a második válaszolónak szól hogy 16 vagyok
2010. márc. 12. 20:53
 6/11 anonim ***** válasza:

Második vagyok.


Háááát esetleg tegyél egy próbát elöször magad ha gondolod.

Valakivel akivel nagyon megbízol menj ki szabadba (de védett helyre) vihar közben és beszélj róla, írd le a félemedet (mardosó, éles hátgerincen futkosó stb) beszélj beszélj róla miközben kapaszkodsza a leki társba. :)

2010. márc. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én imádom a zivatart és a vihart. Már amikor jönnek a felhők, fúj a szél...lehet érezni a vihar illatát:) Amikor elkezd szakadni az eső, és felfrissül minden. Szeretem nézni ahogy villámlik. Aztán utána kisüt a nap, és olyan szép lesz minden:) Legszívesebben kintről, vagy az ablakon kihajolva szoktam nézni.
2010. márc. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Én is rettegek a viharoktól, akkor is ha van mellettem valaki, és nekem még rosszabb mert pánikbeteg vagyok és sokszor volt már emiatt rohamom is:S:S, a pszichológusom azt mondta lehet hogy ki fogom nőni de az is lehet hogy nem. Kipróbáltam már hogy kiállok és végig nézem hát nem sikerült. Remélem egyszer megoldódik. 16/L
2010. márc. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk szerintem egyedül nincs értelme így kiállni.

kell hogy legyen ott valaki aki segít kibeszélni és feloldani a félelmet.

2010. márc. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nézzetek utána a vihar fizikájának: hogy jön létre, hogyan működik. Itt meg lehet nézni, mi az irreális félelem és mi nem.

Egyébként hogy álltok a konfrontálódással? Nem lehet hogy nem tudtok kiállni a magatok igazáért illetve megvédeni magatokat (vagy mást akit kellene?)

Most csak hirtelen ez így eszembe jutott.

Kívánom hogy elmúljon ez és ti is tudjátoki élvezni egy idő után (én az utána jövő illatokat szeretem, az a tisztaság!..)

2010. márc. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!