Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan "éljek túl" egy stressz...

Hogyan "éljek túl" egy stresszesebb időszakot?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki, hogy a december elejéig elég stresszes lesz a munkám, egyébként is az, de decemberig még a szokottnál is jobban. A vérnyomásom sokszor magas, általában akkor megy fel ha ideges vagyok, izgulok, és ez is mostanában a munkám miatt van. Ötleteket kérnék, hogy mivel húzzam ki addig, mert utána egy kicsit leengedhetek.
2015. szept. 13. 22:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Én a levendula olajat hallottam, ami beállítja a vérnyomást es nyugtató hatású

A vérnyomása nem próbáltam meg ( szerencsére nem kell)

2015. szept. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Konzultálj háziorvossal, hogy mennyire veszélyes számodra a vérnyomás. Ha ez megtörtént, csak akkor szedj gyógyszert, ha szerinte is ez elengedhetetlen, másképp ne. A munkahelyi stressz pedig gyakori, ha ennyire idegesít és zavar amit csinálsz, akkor próbálj meg kevesebb energiát és figyelmet összpontosítani rá. Csináld meg amit kell, de ne szívvel-lélekkel, kicsit lazábban. Ne agyalj rajta, ne kérdezgess, hogy mi lenne ha, mi lesz ha ez meg az történik, mit szól a főnök stb, mindent a maga idejében. Koffeint és nikotint próbáld minimálisra csökkenteni és aludd ki magad rendesen.
2015. szept. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Vérnyomáscsökkentőt ír fel a háziorvos és nyugtatót, ha felkeresed. Próbálkozhatsz még Brandenburg neuró vitaminnal, napi 3 csésze citromfű teával.
2015. szept. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A citromfű tea nagyon jó én pánikbetegként iszom és teljesen bevált. Sokszor van nekem is fent a vérnyomásom, érzem a fejemben és van erős szívdobogás is.

De a citromfű teától szépen helyreáll az egyensúly és nem pilleszt.


Amit még tudnék ajánlani az egy Nervenpflege nevű német gyógynövényes kedély javító nyugtató tabletta nem minősül gyógyszernek. Vény nélkül kapható akár a Rossmann-ban vagy DM-ben is megveheted.

Én akkor szedtem, mikor érettségiztem mert annyira parázós voltam és sok mindenből gyenge, hogy rettegtem a bukástól szinte lebénultam.

Teljesen feloldotta a szorongásomat, nincsenek mellékhatásai mert természetes eredetű és nem okoz függőséget sem.

Én egyik napról a másikra le tudtam tenni.

Itt, mindent megtudhatsz róla:


[link]


Ettől függetlenül azt javaslom neked, hogy inkább próbáld meg feltérképezni, mi okoz feszültséget és azt, hogyan tudnád meszüntetni, vagy más oldalról nézni, és kezelni.

Szerintem az se lenne baj ha kérnél egy beutalót egy pszichológushoz pár alkalom elég lenne, hidd el sokat segít. Több egyszerű, hétköznapi ember jár oda hétköznapi problémákkal, mint hinnéd.


Én pánik betegként rájöttem, hogy addig sok olyan dolgon idegeskedtem, amin nem kellett volna. Ma már bánom. Sok mindenen átlépek azóta. Próbáld meg te is.

A humorérzék is sokat segít.

Gyakran hallgattam Hofi-t és hidd el egy jó röhögés, mindennél többet ér.

Néha be kell venni a lesz..rom tablettát.

2015. szept. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!