Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegek! Hogyan telnek a...

Pánikbetegek! Hogyan telnek a mindennapjaitok és a stresszesebb időszakok?

Figyelt kérdés

Sajnos úgytűnik én is növelem a pánikbetegek számát, bár még nem 'hivatalos'.

Hogyan élitek a mindennapjaitokat?

Pánikbeteg egyetemisták! Hogy csináljátok végig a vizsgaidőszakokat?



2015. jún. 29. 22:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Elég rosszul.. azon is bepánikolok ha hozzám ér egy bogár, vagy ilyesmi..
2015. jún. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mondjuk nekem ilyen jellegű fóbiáim nincsennek szerencsére. Az enyém alvászavarban, megmagyarázhatatlan feszültségérzetben, légszomj, szédülés, ilyenekben jelentkezik.
2015. jún. 29. 23:15
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha ez vizsgaidőszak előtt kap el, akkor ez vizsgadrukk.

Tanulj, magabiztosabb leszel, vizsga után 1-2 nappal elmúlik. -Jó esetben másnapra - amikor már nincs több vizsga.

2015. jún. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor gyakoribb, de sajnos nem csak akkor van
2015. jún. 29. 23:55
 5/6 anonim ***** válasza:

Szobatársam pánikbeteg. Elsősorban a bezártságtól jött elő nála. Pl. elromlott a zárunk a koliban, amitől ő teljesen pánikba esett, azt hittem mentőt kell hívni hozzá. Nem liftezik, nem metrózik, kerüli az olyan helyzeteket, ahova beszorulhat, beragadhat, bezáródhat.

Három szobatársa közül velem volt legjobban és egyedül engem érdekelt mit tegyek, ha rájön a roham. Durvább esetünk nem volt szerencsére.


Hogyan teltek a mindennapjai? Együtt éltünk vele. Mellesleg meglehetősen fitt lett, mivel a 7.-en laktunk. :) Szerintem ez valahol agyban dől el.

A legkomolyabb esetünk az volt, amikor nem tudtuk belülről kinyitni az ajtót 3-4. próbálkozásra sem. Egyszerűen ránéztem, leültettem az ablak mellé és a szemébe mondtam, hogy nyugodjon meg, a helyzet urai vagyunk, nincsen semmi baj. Utána már legalább útban nem volt. :) Persze tökre nem voltam énsem a helyzet ura, de úgy vettem észre neki a józan, határozott fellépés használ, kicsit megnyugszik.

Próbáld ki. Beszéld meg valakivel, hogyha rosszul leszel, akkor "rázzon fel" határozott, őszinte, egyenes beszéddel, amiben arról biztosít, hogy minden rendben lesz.


A tüneteid alapján egyébként azt gondolom csak túlstresszeled a sulit. :)

2015. jún. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
nehezen telnek napjaim,23 éves vagyok és mondhatom kicsit tönkre mentem.
2015. jún. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!