Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Abbahagytam a Rivotrilt és...

Abbahagytam a Rivotrilt és nem tudok sokszor aludni. Mennyi idő alatt szokja meg a szervezet és tisztul ki belőle? 3 hete hagytam abba és szenvedek az alvásproblémámtól. Mielőtt abbahagytam, sosem volt ilyen gondo

Figyelt kérdés
2 hete hagytam abba a Rivotrilt. Este 3/4 szemet szedtem a 0,5 mg-osból. Kb. két hónap alatt, ici-pici darabokkal csökkentettem le a nullára. Ennek most 3 hete. Van-e valakinek tapasztalata azzal kapcsolatban, hogy meddig várhatóak elvonási tünetek? Esetemben ez azt jelenti, hogy minden héten van pár nap, de olyan is volt, hogy a 7-ből 5 nap, hogy alig aludtam valamit. Az alvásproblémáim gyakorlatilag pontosan attól a naptól kezdődtek, amikor az utolsó pici darabot már nem vettem be. Először csak picit rosszabbul aludtam, többszöri ébredéssel, de ez rosszabbodik időnként. Mennyi idő alatt szokik hozzá a szervezetem, hogy nem kap több Rivotrilt? Egyébként rendben vagyok, egyáltalán nincs szükségem rá, csak iszonyú fáradt vagyok, amikor már pár napig alig alszom. Amire adták, abból rendbejöttem. Ja és SENKI ne kezdje el szedni. Mindig van más megoldás. Átkozom a napot és a doktornőt, amikor az első db-ot beszedette velem. Soha többet. Borzalmas egy szer. Nem gyógyszer. Szóval meddig kell ezt még elviselnem, mennyi idő alatt tisztul ki az ember szervezetéből? Azt is hallottam már erről a szemét szerről, hogy nehezebb leállni vele, mint a drogokról. Hát nekem sikerült, csak tudnék végre újra olyan jól aludni, mint régen. Nagyon jó alvó voltam, de ez a sz. R mindent megzavart.m.

2015. szept. 15. 14:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem már ennyi idő után ki kellene ürülnie. Inkább az lehet a baj,hogy beképzeled, hogy szükséged van rá. Én Xanaxot kaptam, de panaszkodtam, hogy attól másnap nappal alszok. Erre felírtak Rivotrilt. Amíg szedtem, én nem tapasztaltam semmit, amikor abbahagytam, akkor sem. Mindenfele járnak a gondolataid, attól nem alszol? Én halk zene mellett alszom el, azóta nem kellenek ilyen gyógyszerek. A Valeriana nálam nem ér semmit, egyszer fél marékkal bevettem, az se hatott semmit, a Sedacur forte ugyanaz, csak citromfűvel és komlóval kombinálva. Vagy tanulj meg relaxálni, vagy hallgass olyan zenét, amitől ellazulsz. Időnként az időjárás frontok megkavarnak, de attól átlagban eleget alszom.
2015. szept. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A Valeriana nekem sem használ semmit, így már be sem veszem. Teljesen felesleges. Hogy beképzelném magamnak? Hát nem tudom...Akkor amikor jól alszom, miért nem? Kiborít ez az egész..Nem tudom mikor fogok rendbe jönni...Híresen jó alvó voltam mindaddig, amíg be nem szedették velem ezt a mérget...Átkozom a napot tényleg...Egyszer már csak vége lesz...
2015. szept. 15. 15:38
 3/9 anonim ***** válasza:
Nyugalom. A gyógyszerek mindenkinél más hatást váltanak ki. Azt nem említetted, hogy mire szedted.
2015. szept. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Gondjaid vannak? Azon agyalsz elalvás helyett? Mert én általában olyankor nem tudok aludni.
2015. szept. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Agyalok? Lehet...De a rossz gondolatokat ilyenkor kicserélem jókra, szépekre, de ez sem segít. Képtelen vagyok rájönni, mi okozza az alvásproblémámat. Annyira szeretném visszakapni azt az alvásélményt, amit 1 évvel ezelőtt sajnos elvesztettem valahol...Akkor komoly magánéletbeli gondjaim voltak, kaptam antidepresszánst, aztán xanaxot, ehelyett rivotrilt, mert én minden "gyógyszerre" paradox módon reagáltam. A dokinőm ezt nem vette figyelembe. El is jöttem tőle rohamtempóban egy másikhoz, aki sikeresen leállított a másik orvos borzalmas mennyiségű szeréről...Ő sem értette, miért kaptam annyit...Teljesen jól voltam 3, vagyis most nézem, hogy 4 héttel ezelőttig, amíg abba nem hagytam ezt a szemetet! Várom, hogy rendbejöjjön az alvásom. A baj az, hogy már előre félek az estéktől :(. Nagyon. Pedig ha kibírtam múlt héten 5 napot minimális alvással, akkor ezután is kibírnám, de akkor is félek :(:
2015. szept. 15. 17:34
 6/9 anonim ***** válasza:
Én a 0,5 ös rivó felét szoktam esténként bevenni. Lefekvéskor odakészítem magamnak az éjjeliszekrényre, és elalvás előtt veszem be, ha el nem felejtem. Már most is van ott legalább 3-4 elfelejtett adag. Ettől ugyanúgy tudtam aludni....
2015. szept. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem a kiürülés a kulcs, hanem hogy hagyja érvényesülni így megint azt, amit idáig elnyomott. Pláne, ha már ki is ürült. Ez van, tudomásul kell venni.

Antidepresszáns mellett véglegesen le lehet tenni könnyedén. Át kellene térned erre, kipróbálva egy másik fajtát. Nekem segített, ahogy nagyon sokunknak is.

2015. szept. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 homo ludensz ***** válasza:

Magam kezdtem el felezni a napi 1 db. 0,5 mg.-os rivómat több mint egy éve. Nem problémáztam azon hogy ilyen s olyan méreg mert vérnyomcsökkentőt is kell szednem gondolom az is az meg a vérhígító,trombózis gátló Aspirin protect is méreg.

Reggeli után bekapom amit szednem kell és továbbá nem filózok a gyógyszerek hasznos vagy káros hatásán.

Ameddig ezen lovagolsz és már úgy fekszel le hogy úgysem tudsz aludni, magadnak teremted meg azt az állapotot amitől szenvedsz.

2015. szept. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8-as ez igaz lehet, hogy amiat szorong, hogy úgyse tud elaludni. Én olyankor tutira nem alszom, ha valami esemény várható másnapra. Például vizsgadrukk, vagy egyéb, aminek kimenetele kétséges, és a kialvatlanság miatt másnap tényleg rosszul teljesítek.
2015. szept. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!