Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha 21 éves lány...

Mit tegyek, ha 21 éves lány létemre öngyilkossági hajlamaim vannak?

Figyelt kérdés
Igazából ez úgy néz ki, hogy ha valami negatívum ér, elgondolkodom azon, hogy jobb lenne meghalni, megölni magam, az mennyivel könnyebb lenne, mert jelenleg teljesen jelentéktelen az életem. Gyerekkorom óta önbizalomhiányos vagyok, elég érzékeny és introvertált. Folyamatosan érnek a csalódások, barátaim nincsennek, sokan kihasználtak, lehúztak. A családom szét van hullva, rájuk sem számíthatok igazán, külön élek tőlük. Amit eddig elterveztem életem során, az sosem jött össze, így nincs önbizalmam. Most minden vágyam, hogy egyetemen tanulhassak de sajnos jelenleg ez sem lehetséges. Ez miatt egy undorító helyen kell dolgoznom, ahol embernek sem néznek, egy legalja, undorító munkát végzek, ahol még a munkatársaim is bunkók. Lelkileg, és mentálisan vagyok teljesen ki. Beszélgetni nem tudok velük, nincsenek közös témáink. Szinte semmi pozitívum nem ér évek óta, egyetlen dolog van, ami motivál, hogy tanuljak, és hogy legyek valaki, jól éljek anyagilag, de a sulival még várnom kell egy ideig bizonyos okok miatt. Most már eljutottam arra szintre, hogy nem akarok barátokat, nem bízom meg az emberekben. Egyszerűen a saját életemmel akarok foglalkozni, független akarok lenni, de nagyon sokszor úgy érzem, hogy ez lehetetlen, mert nem tudok lépni előre, mindig, de mindig valami akadályba ütközök, minden egyes lépésemnél.
2015. szept. 16. 19:13
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

Én azt mondom a sport mindig segít.. Először nehéz lesz, de járj el futni, vagy keress egy számodra megfelelő sportot... Nem fogod elhinni mennyire nagy segítség ez..

Rossz a felfogásod. Nem győzöm elégszer kihagsulyozni, hogy az életet csak az tudja igazán értékelni és élvezni a boldogságot, aki volt már lent is, esetleg depressziós... Nos, én voltam. De kihuztam magam. A sport, a könyvek és a felfogásom megváltoztatása kihúzott a sz*rbol.

2015. szept. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mit értesz az alatt, hogy széthullott a családod?
2015. szept. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
60%

A sport tényleg jó ötlet. Ismerkedni is lehet közben.

Járj el kézizninvagy focizni a fiúkkal. Járj egy focicsapatba ott sokat beszélgethetsz. A fiúk szeretik a lányokat és az,hogy csak a lyukat lássák e benned vagy sem az neked legyen teljesen mindegy ,mert a kedvességük jól fpg esni de kihasználni csak akkor fognak tudni ha hagyod. Ha ki használ egy pasi az a te hibád nem voltál elég figyelmes.


Járj el focizni. Egy normális helyre.

Én fiú vagyok és örülnék annak ha láyn lehetnék mert nektek könyebb.

Egy depressziós pasi.

2015. szept. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%
Engem is rengeteg csalódás, és csapás ért, de úgy vagyok vele, hogy ami nem öl meg az megerősít. Akárhányszor kerülök padlóra, akárhányszor érzem egy sz@rdarabnak magam, mindig újra meg újra felállok, és megpróbálom összeszedni magam, aztán vagy sikerül, vagy nem, általában nem, de nagy ritkán azért összejön valami. Az élet szenvedés, munka, fájdalom, de néha jó ételek, jó zene.
2015. szept. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 opened paradise ***** válasza:
Amint változik a környezeted és ezek körülmények,utána már másképp fogod látni. Jelenleg lehúznak,nehéz is lenne nem bedepizni.
2015. szept. 16. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
írj rám :)
2015. szept. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Nos van pár hasonlóság köztünk.


21 éves fiú vagyok, eléggé visszahúzódó, csendes típus. Nincsenek barátaim, mert egyszerűen nem tudok idegen emberekkel ismerkedni. Környezetváltozás sem segített. Szintén alja munkát végzek nevetséges fizetésért (és ha ez még nem lenne elég káros az egészségre is). Már gondolkodtam a felmondáson, de tartok tőle, hogy utána hosszú ideig nem találok másikat (főleg mivel szalagmunkát nem nagyon tudok vállalni, sajnos nem tudok feszített tempóban dolgozni 8 órán keresztül, korábban próbáltam nem egyszer, de sokszor miattam állt a szalag, mert lemaradtam, és sajnos Mo-n egyre több az ilyen munka sajnos), amivel nem biztos, hogy előrébb lennék. Próbáltam úgy is keresni, hogy ha megvan a másik munkahely, akkor adom be a mostani cégnél a felmondásom, de a legtöbb cég nem hajlandó kivárni a felmondási időt. A kollégáimmal kivételesen senkivel sincs bajom, de sajnos velük sem tudok igazán beszélőviszonyba kerülni. És a tanulás, mint lehetőség is elúszott már.


Veled ellentétben én szeretnék barátokat, és egy barátnőt de sajnos egyik sem jön össze aszociális problémáim miatt.

Volt a cégnél egy lány, aki nagyon tetszett nekem, mind külsőre mind személyiségre (bár utóbbiról inkább csak hallomásból következtetek). Talán ő is szemezett velem, talán csak beképzeltem, a lényeg, hogy sose tudtam odamenni hozzá beszélgetni. És most nem olyan rég beadta a felmondását, itt hagyta céget. Azóta nem láttam, és folyamatosan ostorozom magam, hogy miért nem mentem oda hozzá, mi lett volna ha... Kész csőd vagyok jelenleg.


Az öngyilkosság sosem fordult meg bennem, próbálom megtalálni az élet apróbb örömeit, kevés sikerrel. Jelenleg az okoz örömöt, ha hazaérek, és otthon hallgathatom a rock zenéket, amit szeretek.


Nálad több esélyt látok a javulásra, mégpedig a tanulás miatt. Csak gondold azt, hogy most ugyan szívsz a munkád miatt, de ez életednek csak egy rövid szakaszát teszi, mégpedig azért, hogy utána fejlődhess. Meg kell szenvedned a későbbi sikerekért. Gondolj bele, ha elvégzed az egyetemet, és utána végre olyan munkát végezhetsz amit szeretsz csinálni, mennyivel jobb lesz. Talán akkor majd az új kollégáiddal is jobban kijössz, tudtok majd szakmázni, meg hasonlók.


Ami az embereket illeti, sok rendes és értelmes ember van, csak nehéz rájuk találni. Ha a kollégáidat utálod, akkor próbálj máshonnan ismerkedni, ha találsz egy-két jó hiszemű embert, utána könnyebb lesz újra megbízni az emberekben, és jobban akarsz majd barátkozni.


Az öngyilkosság a legnagyobb gyávaság, soha ne ez legyen a kiút.


Bocs a terjedelem miatt, ez kikívánkozott belőlem.

2015. szept. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

mintha saját magamat hallanám...

23/L

2015. szept. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
48%

7es: " Az öngyilkosság a legnagyobb gyávaság, soha ne ez legyen a kiút."...

Nem volt benned sosem ilyen hajlam, ugye? Megértem hogy igy gondolod, de hidd el nekem, tévesen érzed. Aki megteszi, az nem gyáva, hanem lelkileg üres, és belül átmenetileg teljesen vak. 8 éve küzdök ezzel, hidd el tudom miről beszélek.


Kérdező: ha szeretnél irj privátban. Talán tudok segíteni.

21/f

2015. szept. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

#9-es


Mire jó az öngyilkosság? Elmenekülsz a problémák elől, ahelyett, hogy megoldanád. Vannak gondok, amiket persze nem könnyű megoldani (talán olyanok is amit nem is lehet), de mindenkinek vannak problémái, ha más nem meg kell tanulni együttélni velük. És gondolj bele, mekkora fájdalmat okozol a szeretteidnek, ha megölöd magad. Bár a kérdező azt mondta nem felhőtlen a kapcsolata a szüleivel, ettől függetlenül biztos le lennének sújtva, ha a lányuk öngyilkos lenne, és ott a többi családtag is.


Én például Robin Williams-t sem tudom tisztelni azok után, hogy öngyilkos lett. Sokan sajnálták a halálát, és úgy kezelték mint ha természetes úton halt volna meg. Nem kell félreérteni, szimpatikus személyiség volt számomra, és nagyszerű színésznek tartottam, de így, hogy saját kezével vetett véget az életének számomra kiábrándító.


Ahogy írtad, nekem nem voltak soha sem ilyen hajlamaim, akármilyen problémáim is vannak, sosem ezt a megoldást látom kiútként.


#7-es voltam.

2015. okt. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!