Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől lehet az, hogy a szobatá...

Mitől lehet az, hogy a szobatársam a kollégiumban minden este 11 körül felriad álmában? Többi lenn.

Figyelt kérdés
Felül az ágyban, de alszik közben és azt kiabálja hogy ne bántsatok, segítség? Utána alszik tovább, mint ha mi sem történt volna. Ezt szinte minden éjjel eljátssza. Ez valami féle mentális betegség lehet? A lány még csak 14 éves.

2015. szept. 18. 17:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Én is szoktam, ha olyat álmodok :D
2015. szept. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem rabolták el korábban földönkívüliek? Próbáld elvinni egy hipnotizőrhöz!
2015. szept. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%

Feküdjön le 11-kor.

És október utolsó vasárnapjától megváltozik úgyis mindenképp.

2015. szept. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ennél azért komolyabb válaszokra számítottam, főleg ebben a kategóriában...
2015. szept. 18. 20:45
 5/7 anonim ***** válasza:
91%

Van ilyen betegség, de inkább kisgyerekeknél szokott lenni.

Ha jól emlékszem, angolul night terror a neve.

A gyerek az éjszaka közepén felébred és elkezd sikoltozni, a megrémült szülő berohan és azt látja, hogy a gyerek nincs magánál, nem lehet hozzá beszélni. Aztán a gyerek visszaalszik és reggel nem emlékszik semmire.

Ez egy alvászavar, neurológusnak kellene látnia. Próbáltál már vele finoman, óvatosan beszélni erről? Lehet, hogy nincs is tudatában annak, hogy ezt csinálja. Talán akkor megkéri a szüleit, hogy vigyék orvoshoz, mert ez hosszú távon neked sem állapot.

2015. szept. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Utolsó,köszönöm az értelmes választ! Beszéltünk már vele erről, hiszen még csak 3 hete vagyunk koleszban, de alig van éjszaka,hogy ezt ne csinálná. Ő mondta, hogy szeretne elmenni orvoshoz, beszélt a szüleivel, akik azt mondták neki hogy nincs semmi baja, nem kell neki orvos.szerintem ők még egyszer sem látták hkgy mit csinál, de én mindig nagyon megijedek tőle,pedig lassan 18 éves leszek. A barátom is szokott néha beszélni álmában, de ő közel sem ilyeneket.

Beszélni ilyenkor nem lehet hozzá,mint ha mi sem történt volna csak úgy visszaalszik. Az a fura, hogy minden éjjel ugyanazt kiabálja, meg már szinte üvölt, hogy segítség,engedjetek el.

2015. szept. 19. 10:39
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Értem. Ez akkor ezek szerint ugyanaz a betegség, amit leírtam. Ezt találtam róla: [link]


Szerencsére egy 14 éves már fiatalkorúnak számít, és nem kell anyuék engedélye ahhoz, hogy orvoshoz menjen. Elmegy a gyerekorvoshoz, elmondja hogy mi a baj, és ő majd eldönti, hogy hova tovább. (Vagy talán a koliban is van iskolaorvos, akihez fordulhat ilyesmivel, ezt nem tudom.)


Egyébként az is lehet, hogy a stressztől jött elő (megint) ez a tünet, és ha majd beilleszkedik a lány és megszokja a szüleitől való távollétet, akkor magától elmúlik. De azért jó lenne, ha látná orvos.

2015. szept. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!