Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Minden pedofil/efebofil...

Minden pedofil/efebofil kizárólag szexuális kapcsolatot akar létesíteni gyerekekkel?

Figyelt kérdés
Mostanában elég sokat hallani a pedofíliáról, és mindenhol azt írják, hogy ezek az emberek megerőszakolják, bántalmazzák, molesztálják a gyerekeket. A pedofilok tényleg csupán testiségre vágynak és erőszakosak, vagy csak a média közelíti meg így, és vannak közöttük szelídebb, érzelmi kapcsolatra vágyók is? Félreértés ne essék, tudom, hogy beteg emberek, csak arra vagyok kíváncsi, hogy létezhet-e gyerek és felnőtt közt ugyanolyan "normális" kapcsolat, mint felnőtt és felnőtt között.

2015. szept. 20. 23:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Nem, de aki nem akar szexet, az nem követ el bűncselekményt, ergo nincs mit írni róla.
2015. szept. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
#1: ez ilyen formában nem igaz. A mutogatós bácsi sem akar szexet, mégis bűncselekményt követ el.
2015. szept. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
18%

" szelídebb, érzelmi kapcsolatra vágyók is"


A pedofília fogalmába a szexulaitás is beletartozik, anélkül nincs.


Akikről te írsz, azok csak simán pszichiátriai esetek.

2015. szept. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%

"A mutogatós bácsi sem akar szexet, mégis bűncselekményt követ el."


Nem csak maga az aktus, hanem minden, gyerek felé irányuló szexuális megnyilvánulás ide tartozik.

2015. szept. 21. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
Igen, úgy hívják, hogy szeretet...ez is egyfajta intimitás, nem összekeverendő a szexualitással. Kemény lehet felfedeznie magában bárkinek is, hogy olyanhoz vonzódik, amit a társadalom kivet magából... ezt a fajta intimitáskeverést orvosolni kell mindkét fél érdekében.
2015. szept. 22. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
64%

Tapasztalt vagyok a témában, és a válasz egyértelmű NEM.


A média közelíti így meg, ezért is gyűlölik őket annyira, hiszen, ha valaki jót tesz, nem fogják kiemelni, hogy "ez egy pedofil". Nem is értem, hogy az első válaszolót miért húzták le annyira, hogy 34%-ban hasznos csak, még annak ellenére sem, hogy nem teljes a kép. Mutogatós bácsi nem feltétlenül pedofil, csak szimplán perverz. Fiú vagyok, és nekem is mutogatta már a farkát valami meleg. Ez mi, ha nem mutogatás?


"Természetesen" van olyan, aki kizárólag testiségre vágyik, közülük a legkegyetlenebbek jelennek meg a médiában tucatszámra, de úgy gondolom ez nagyon kis része csak a pedofiloknak. Gyakoribb szerintem az, hogy alapvetően nem arra vágyik, és nem is lenne képes bántani egy fiatalkorút / gyereket, de a vágy ettől még megvan (ahogy a normális felnőttek is vágynak a velük ellenkező nemű felnőttre, csak ezért nem hiszem, hogy gyűlölni kell bárkit). Egy kívülálló nem gondolná, mennyi pedofil van körülöttünk, sokakat már azért kizárnak, mert nagyon jó emberek egyébként, és nem tudják ezt a két fogalmat asszociálni (pedofil <--> jó ember). A harmadik válaszoló nem mond teljes igazságot szerintem, itt van egy kis infó a jelentéséről.


"A pedofília görög eredetű szó, a jelentése a gyermek szeretete.

Manapság felnőtt emberek nemileg éretlen gyermekek iránti

szexuális vonzódását értjük rajta."


Az első szerintem sokkal reálisabb. Ha 20-30 évesen valaki szerelmes lesz egy 8-10 éves kislányba, az nem pedofil ezek szerint?

Nagyon fel tud dühíteni, hogy ekkora gyűlölet és rettegés övezi ezt a fogalmat, közben iszonyatos szenvedés van mögötte e nélkül is, és erre senki sem gondol. Azért dühít, mert ha a felnőtt szelídebb, érzelmi kapcsolatra vágyna, és esetleg a másik (kisebb fél) viszonozná, és még boldogok is lennének, akkor sem lehet, mert a felnőtt szülő, mindenféle mocskokat lát a TV-ben, esélyt sem ad, egyből arra gondol, hogy szexelni akarnak csak vele. Pedig például a 12-13 évesek között bőven lehet olyan, aki sokkal boldogabb lenne egy komolyabb emberrel, mondjuk 20-25 évessel, aki még meg is becsülné, és jobban is szeretné ezerszer, mint szinte bármelyik éretlen korabeli.


Egyébként a dolog nem gyógyítható, nagyon keveset tudnak az egészről. Hisz gondoljunk csak bele... a melegeket lehet "gyógyítani"? Általában nem, csak őket elfogadjuk. Pszichiátrián és a pszichológusnál is leginkább csak kísérleteznek az ilyen emberekkel, nem sok fogalmuk van a témáról (állítólag kevés az irodalom), lehet hogy még rosszabb is lesz utána.


Előre látom, szomorúan, hogy haszontalannak lesz titulálva a válaszom, de inkább megírtam egy olyat, ami nem csak egy össze-vissza találgatott valami, hanem meg is van alapozva.

2015. szept. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Határozottan NEM!
2015. szept. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A hatodik válaszoló szépen összefoglalta az álláspontomat. Szerintem sem minden pedofil/efebofil akar csak szexelni a kiskorúakkal, persze vannak kivételek, de a szeretetvágy a gyerekek irányában sokkal jellemzőbb, mint a puszta testi vonzalom. Valóban, a média könnyen felkapja a kirívó eseteket, így a köztudatba a pedofília egy negatív fogalomként ivódott be.
2015. szept. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
62%

Kirívó esetek? Töredéke nem derül ki a molesztálásoknak. Nem tudom, és nem is akarom megérteni a pedofilokat. Lehet hogy elfogult vagyok (és még mindig óriási harag van bennem), de mint egy pedofil áldozata, had engedjem ezt meg magamnak.

Az meg nagyon durva hogy még mindig vannak akik a melegeket meg a pedofilokat Egy kalap alá veszik. Egyáltalán nem egy kategória a kettő.

2015. szept. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
54%
Csak még annyit: egy gyerek, és egy felnőtt soha nem lehet olyan normális kapcsolatban mint két felnőtt, ugyanis nem egyenrangú partnerekről van szó. A gyerek mindig kiszolgáltatott koránál, a tapasztalatok hiányánál fogva.
2015. szept. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!