Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Barátom bele visz a rosszba...

Barátom bele visz a rosszba és félek hogy alkoholista leszek a társasága miatt! Mitt tegyek?

Figyelt kérdés

Na szóval egyidősek vagyunk huszonkét évesek mind a ketten. Nagyon jó barátom volt eddig folyamatosan beszélgettünk éjjel nappal mindig számíthattam rá stb. Aztán már vagy két hete folyamatosan csak inni akar nem tudom mi lelte valami baja lehet. Meg mondja hogy rossz az élete, őt senki se szereti. Mondom én kedvelem úgy mint a fiúk a fiú barátjaikat szokták. Nem vagyunk homokosok egyébként csak nagyon szoros a barátságunk. :)


Tehát Ő már két hete csak iszik naponta hat-hét doboz sört és koktélt és bort és töményt. Aztán én is iszok vele mert belevisz a rosszba. Egyszerűen erőszakoskodik velem hogy igyak és le akar zülleszteni úgy érzem.

Amikor ad kölcsön pénzt piára akkor is visszakéri az árát, cigarettával is így van csak úgy ad ha én visszaadom azt az egy szálat. Ez nekem azért furcsa mert utcán kérek bárkitől cigarettát mindenki ingyen ad.


Aztán olyan problémám is van vele hogy ismerőseivel is beszélget akkor amikor én vele vagyok. Én nem ismerem az ismerőseit és nem tudok beleszólni a témába és ez irritál. Mondtam neki hogy olyankor amikor együtt vagyunk csak velem beszélgessen mert azt szeretem.


De ez az alkoholgond aggaszt a leginkább mert félek hogy belevisz a rosszba és a végén lezüllök mert folyton csak inni akar én meg nem tudok nemet mondani neki amikor annyira kedvelem hogy nem akarom megbántani ezzel!


Ne találkozzak vele vagy mi legyen? Egy részeges délután után a buszon mondtam neki hogy holnaptól nem beszélek vele és letiltom facebookról is Ő meg csak nevetett meg dünnyögött alkoholmámorában!


Na most ilyen emberrel mi a teendő? Segítséget várnék!!



2015. szept. 22. 19:32
 1/6 szamo77db ***** válasza:
100%
Én nem barátkoznék egy ilyen emberrel. Ne engedd, hogy belevigyen egy csomó hülyeségbe! Légy erős.
2015. szept. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Aki a korpa közé keveredik, megeszik a disznók.
2015. szept. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt az egészet talán jobban megérteném, ha 15 lennél és nem 22. Többször leírtad hogy:"Belevisz a rosszba" Én drogfüggő voltam, és rengeteget hallottam ezt, de pl. nekem senki sem fogott pisztolyt a fejemhez azért hogy szívjak. Rossz... ez tényleg nézőpont kérdése, de ha neked tényleg annyira az, akkor nem értem miért iszol, én sem kentem volna évekig ha olyan szörnyű lett volna nekem. Te meg még a pénzed is arra költöd (írtad, hogy ő visszakéri)Meg milyen barát az, aki le akar zülleszteni, meg sajnál tőled 1 szál cigit? Azért iszol vele mert kedveled? Én az évek folyamán amíg drogoztam, rájöttem arra hogy nem az a barát aki a függőségemet támogatja, hanem az (aki az én esetemben) lehúzta a kerát a WC-n. Szerintem ti nem barátok vagytok, hanem van egy fajta függőséged iránta, nem tudsz meglenni nélküle, ezért inkább követed. Kinevetett amikor azt mondtad neki, hogy többet nem beszélsz vele? Na, ez azért volt mert tisztában van vele hogy ezek csak üres szavak, valójában érzi, hogy befolyásolható vagy. Mit tegyél? Igazából ez a te döntésed, elkísérheted egészen egy rehabig is, ahol még lehet közös szobát is kaptok ,(tuti hely, megjártam egy párszor)de el is beszélgethetsz vele, hogy neki mi a fontosabb a pia, vagy a barátságotok.
2015. szept. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Tökmindegy hogy milyen kapcsolat volt köztetek, az ilyen toxikus embereket ki kell tenni mint a macskát...


Te felajánlottad a segítséget, nem úgy néz ki mint aki ezt elfogadná, vagy egyáltalán akarna bármiféle változást.


Helyette nem fogsz tudni összerakódni, viszont a saját lelki-testi épségedért felelős vagy, és van egy határ amitől már nem barátság hanem abúzus a és el kell tűnni a fenébe.

2015. szept. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Van egy olyan varázsszó, ami úgy hangzik: NEM!

Nekem is van olyan barátom, aki folyton itatna, de csak annyit iszom, amennyi TÉNYLEG jólesik. Ha kihoz egy újabb italt, egyszerűen nem iszom meg. Kényszeríteni nem tud.

Ha pedig túl mérgezőnek érzem a kapcsolatot, akkor egyszerűen elkerülöm.

2015. szept. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Elsőként is tanulj meg nemet mondani. Nem bólinthatsz rá mindenre, csak azért mert szereted őt és a legjobb barátod. Hidd el, az emberek jobban fognak tisztelni akkor, ha kimondod a saját véleményedet és kiállsz a saját igazadért - legalábbis az én tapasztalataim szerint.:D

Emellett még szerintem fontos lenne nagyon, ha nem csak magadat vonnád ki ebből a cigi,pia, bulizgatásos dologból, hanem őt is. Mondd meg neki, hogy nem tetszik ez neked és aggódsz érte. Ha fontos neked, akkor szerintem kötelességed átsegíteni őt ezen a szakaszon, mert valószínűleg nem csak unalmában kezdte el "szétbaszni" magát.

Ne félj, hogy elveszítenéd őt, vagy ezek miatt megharagudna. Cselekedj úgy, ahogy elvárnád, hogy ő viselkedjen fordított helyzetben.

Őszinteség a kulcsa mindennek, szóval csak egyenesen mondd meg neki a dolgokat, állj ki magadért és azért amit szeretnél. Sok szerencsét hozzá. ^^

2015. szept. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!