Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kihez tudnék fordulni?

Kihez tudnék fordulni?

Figyelt kérdés
Depressziómat egyedül már nem tudom kezelni, már másfél hónapja nem alszom rendesen, nincs étvágyam, és heti 2-3 alkalommal este vagy hajnalban sírógörcs jön rám. Próbálok pozitív maradni, de már nem megy. Nem merek szólni a szüleimnek, félek hogy azt mondják, hogy ne sajnáltassam magam. De olyan mintha ezt nem én irányítanám. Próbáltam barátokkal is beszélni, de csak azt kaptam, hogy "Te hülye vagy!" vagy egy szomorú szmájlit. Most fejeztem be a sulikat és nincs munkám, nem tudok szakembert finanszírozni magamnak. Elég sokszor eszembe jut az öngyilkosság és hasonlók, de tudom, hogy az nem megoldás és nem is akarom meg tenni, de nem tudom kiverni a fejemből sem

2015. szept. 25. 01:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Korzetitol esetleg kerj beutalot pszichiatriara?
2015. szept. 25. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 KinaiZsombor válasza:
0%
Próbálj valami újat és érdekes dolgokat, és legyen elfoglalt.
2015. szept. 25. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Háziorvosod is adhat beutaló pszichiátriára és az ingyenes.Csak menj el és mond el a problémádat nyugodtan.
2015. szept. 25. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kórházi pszichologus, pszichiátria ingyenes.
2015. szept. 25. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
14%
Honnan veszed hogy depressziós vagy? Gondolom utána olvastál a neten és diagnosztizáltad magad. Írtad hogy most fejezeted be a sulikat. Simán lehetséges, hogy ez a megváltozott napi rutin váltja ki ezt belőled. Simán kiválthatja az is , hogy nem érnek ingerek, és generálsz saját magadnak. Kövezzetek meg de a depresszió az én szememben tényleg önsajnáltatás. Én hosszú éveket éltem le a depressziós apám mellett, és ez alapján alakult ki ez a véleményem. Mikor már senki sem volt hajlandó csak az ő problémáival foglalkozni, vagy éppen nem volt problémája, azon volt hogy minél hamarabb találjon magának egyet. Ha gondolod valóban elmehetsz orvoshoz, ingyen van. Mondtad, hogy másfél hónapja tart, történt vmi akkor? Én nem hinném hogy az életben lennének olyan szituk amikor az öngyilkosságon kéne gondolkodni, neked meg még pláne nincsenek. A sulikat befejezted:Nem kell tanulnod. Munkahelyed nincs, a szüleid eltartanak, számlákat nem fizetsz, albérletre nem költesz gyereket nem nevelsz. Ha nem így lenne akkor biztos, az érzéseid is másabbak lennének, és a gondolataid sem az öngyilkosság körül forognának.
2015. szept. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Attól mert bizonyos emberek egy problémával szembesülve az önsajnáltatásban keresnek támogatást, és ettől remélnek kiutat nem egyenlő azzal hogy a depresszió egyenlő az önsajnáltatással. Az emberek másképp reagálnak bizonyos helyzetekre az életben, ettől függetlenül a valódi depresszió hátterében általában komolyabb dolgok állnak, a "lelki eredetű" tünetek mellé a fizikai testben is komoly zavarok jelentkeznek, és hosszú távon komoly problémákhoz vezethet.

Ha nem voltál még depressziós akkor örülj neki. Tényleg. De felülbírálni azt ami azért nálad "kicsivel" jobban képzett, és évtizedeken át a témával foglalkozó tudósok bizonyítottak az kicsit túl lő a célon.

Mellesleg a kérdező csak az életkörülményeit írta le. Arról hogy milyen múltbéli vagy jelenben lezajló dolgok miatt került ebbe az állapotba nem tudunk, ezért beleokoskodni az életébe, megfelelő információk hiányában felesleges.

Mindezentúl, a kérdésre válaszolva, javaslom keress fel egy pszichológust akivel tudsz konzultálni. Ingyenes, hacsak nem magánkezelést választasz. Nézz körül a körzetedben merre található a legközelebbi rendelő. Nem akarok semmi kiábrándítót írni, ha szerencsés vagy jó pszichológust fogsz ki. Ha nem akkor válts.

2015. szept. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, neked üzenem, hogy ha már kifejtem a véleményem az nem lehetséges, hogy szakmabeli vagyok? :D Az is lehet, hogy naponta 10 új esetet látok? Egy tény: a depressziósok nagy részének a papírján szerepel a fokozott betegségtudat. Sok szakmabeli tartja "panaszkodókórnak" Legtöbb esetben, pedig segít az életmódváltás, ezt el is mondjuk nekik. Rengeteg 25 év alatti fiatal diagnosztizálja saját magát, és ami a legrosszabb kezd öngyógyításba. (nem vitatom, hogy nagyon súlyos probléma, ha valakinek valóban fiatal korában jelentkeznek a depresszió tünetei)A fizikai tüneteket mindig a lélek generálja, ha ez a probléma megszűnik, akkor szép lassan a fizikai tünetek is enyhülni fognak. Lehetséges, hogy gyógyszert is fog kapni, ha segítséget kér, de azt nem szabad elfelejteni, hogy az sem csodaszer. Elismerem a tudósok munkásságát, :D de a szakma fejlődik mint az összes többi tudomány. (pl. a lobotómia elmélete is megbukott)Gondoljunk bele abba mi ment 50 éve egy pszichiátrián... Én azt mondom, hogy nagyon keveset tudunk még a mai napig az emberi agy működéséről (pl. a sebészethez viszonyítva) Valószínűleg akkor is bele fognak folyni a kérdező magánéletébe, ha ő majd segítséget fog kérni (jó esetben, mert benne van hogy 5 perc után elintézik egy recepttel) Elfogadott betegség manapság, főleg országunkban, mi sem bizonyítja jobban, hogy egyből lepontoztatok :D Itt a következő lehetőség erre, fel fogom dolgozni, hogy csak 90%-is vagyok GYK-n.
2015. szept. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Akár "szakmabeli" is lehetsz, nem sokat változtat azon hogy nem értettem veled egyet. Már pedig így volt, mivel úgy gondolom hogy a kérdező állapotának az okát kéne feltárni elsősorban, és ezt bizonyos módszerekkel segíteni feldolgozni és kezelni, mindaddig amíg ez nem történt meg addig teljesen felesleges neki arról papolni hogy jó az élete, vagy semmi baja. Felesleges, mert nem azért látja így mert feltétlenül ez a helyzet, hanem az állapota és az ezt okozó események, tényezők okoznak tudat alatt egy olyan felfokozott negatív tudatállapotot hogy bármilyen környezetbe is kerül ő negatívan élné meg a dolgokat. Ez nem úgy megy, hogy elmegy dolgozni meg leköti magát valaki és akkor majd nem fog ezen gondolkozni, hát nem az okozza a problémát hogy ezen van ideje gondolkozni, hanem amiért így gondolkozik. Természetesen, ebbe belesüppedni nem szabad, mert annál rosszabb, próbálni kell továbbra is aktívan megélni a mindennapokat. De attól hogy eltereljük a figyelmüket magunkról, és elnyomjuk magunkba a negatív érzéseinket semmi nem lesz jobb, sőt csak rosszabb. Tudod, a struccnak az esete...

Ezekkel a problémákkal foglalkozni kell, idejében, megoldást kell találni rájuk. Ha szerinted panaszkodóbetegség csupán, attól függetlenül hogy a depressziónak nem egy típusa van, és embere válogatja ki hogy reagál erre az állapotra, és ki hogyan kezeli ezt, akkor tartsd csak panaszkodóbetegségnek. Ez a te dolgod. De ebben az esetben is az a lényeg hogy mi okozza ezt a panaszkodást, nem maga a tény hogy panaszkodik az illető. Én úgy gondolom sosem szabad pusztán a felszínt vizsgálni, a dolgok mögé kell tekinteni.

Hogy hány százalékos vagy meg rajtad kívül igazán nem érdekel senkit sem. Ha valaki lepontoz akkor nem azért teszi hogy ezzel most jól megszívasson, hanem mert az oldalhoz tartozik hogy ezzel kifejezzük tetszésünket/nem tetszésünket egy válasz iránt. Ezt a funkciót te is bármikor igénybe veheted.

2015. szept. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
30%
Utolsó hidd el a kórházban rengeteg depressziós embert látok, és arra nem hajlandóak, hogy csoportterápiára járjanak. Fekszik az ágyban és várja, hogy a gyógyszer majd csodákat művel, ami egyértelműen csak egy mankó kell hogy legyen. Egyébként jó dolog az, hogy a depressziós ember panaszkodik, nekem meg látnom kell hogy ezeket a szavakat kinél mennyivel kell osztanom. Igenis ki kell emelni azt, hogy mi a jó az életében, mert a legtöbb az öngyilkosságon agyal, mint ahogy a kérdező is írta. Igaz nem írtam hogy igyekszünk feltárni az okokat, azt hittem egyértelmű. A jéghegy elméletet feltételezem ismerd, legalábbis hallottál róla. Ehhez tartjuk magunkat mi is.
2015. szept. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem, egyáltalán nem egyértelmű hogy a problémák okának a feltárása a cél. Éppen az ellenkezője a tapasztalatom, méghozzá az hogy a pszichiátriai osztályon a kórházban, vagy bárhol máshol arról szól a kezelés hogy gyógyszerekkel tömjük a beteget, sőt maguk az orvosok azok akik elhitetik a beteggel hogy majd ez meg az a gyógyszer, az ilyen-olyan panaszain segíteni fog ahelyett hogy a dolgok feltárásán lenne a cél. Persze gyakran a betegek hozzáállása is negatív, és saját magukat hátráltatják a gyógyulásban. Ez gyakori. Viszont szerintem a kezelésükről sem lehet elmondani hogy ezen a helyzeten bármennyire is javítana vagy javítani próbálna. Tapasztalatom az hogy pénz belefektetése nélkül nem sok eséllyel jut normális pszichiátriai ellátáshoz az ember, és még úgy sem feltétlen... Szerintem ez szomorú, és minden tiszteletem a kivételeké.


Persze, a pozitív dolgok felismerése fontos, de te amit első kommentárodban írtál, inkább az esztelen pozitivizmusról szólt, amikor átesünk a ló túlsó oldalára és mindent rózsaszín ködben látunk. Nos ebben is ugyanakkor veszély rejlik, mint a kóros pesszimizmusban, és nem megoldás semmire a világon.

2015. szept. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!