Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Betegségfóbiától és emiatt...

Betegségfóbiától és emiatt lévő szorongástól meg lehet valahogy szabadulni?

Figyelt kérdés

Betegesen félek az AIDS-től. Jelenleg nincs partnerem, viszont vágyom a szexre is, de nem merem.

A védekezéses szex után is jönnek a rossz gondolatok, ami később szorongásba torkollik, érzem a nyomást a mellkasomon, nézem magam, hogy nincs-e valami tünet, rosszabb esetben késztetést érezve utánanézek a neten, milyen tünetek lehetnek.

Nem bírom magamat megnyugtatni, nem bírom magamat elhitetni, hogy nincs semmi baj, egyszerűen már elegem van, ez így nem mehet tovább. Van, hogy a szorongás tüneteket produkál, pl arcszárazság, mert olvastam, hogy a HIV vírus okoz olyan bőrbetegséget, mely ezzel is jár. :(


Mit tegyek? Van valami hatékony megoldás arra, hogy ne fogjon el mindig a félelem?

Pszichológusra jelenleg nincs pénzem, az ingyenes TB-s pedig semmit sem ér, mert nem foglalkozik a betegekkel, csak felírja a legerősebb nyugtatót, azzal meg nem vagyok előbbre.

Gyógyszereket meg nem akarnék életem végéig szedni, mert csak időlegesen szüntetik meg a problémát, tudom, mert 2-szer is volt ilyen velem.


Lehet valamit tenni? Van valami megoldás? Az egész napom úgy telik, hogy folyamatosan ott a fejembe a félelem, és agyalok.



2015. szept. 30. 11:26
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Minden egyes kis dolog után meg nem akarnék tesztcsinálásra futkosni, ez azért túlzás. :(
2015. szept. 30. 11:27
 2/11 anonim ***** válasza:
28%
nem értem... tegyük fel,hogy beteg vagy. vagy legalábbis szorongsz, fosol. de minek? anyád, apád nem 40-50 évesen is egészséges? miért kapnál el aids-et? én ,ha aids-es lennék tuti nem szexelnék senkivel. akkor veled miért feküdne össze egy ilyen beteg? mehetsz pszichológushoz, foglalkozni fog veled ne aggódj. de ez egy teljesen indokolatlan félelem... jelenleg partnered sincsen, hogyan kaphatnád el?
2015. szept. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ez kb semmilyen válasz. Tudom, hogy irreális a félelem, mégsem tudok tőle megszabadulni, és nem tudok racionálisan gondolkodni, ha szexről lenne szó.

Hiába mondom, hogy irracionális, nem használ.

2015. szept. 30. 12:03
 4/11 anonim ***** válasza:
Tanulsz? Dolgozol? Van hobbyd? Életed? Elfoglalod magad?
2015. szept. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"én ,ha aids-es lennék tuti nem szexelnék senkivel. akkor veled miért feküdne össze egy ilyen beteg? "


De igen összefekszenek, ezért kell védekezni.

Nagy részük pedig nem is tudja, hogy beteg.

2015. szept. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Sztk-s pszichológus is segít :-) de youtube-on találsz sok olyan videót ami segíthet, keress rá.
2015. szept. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

tanulok amúgy


milyen videók pl?

2015. szept. 30. 13:45
 8/11 anonim ***** válasza:
Te fiú vagy?
2015. szept. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
igen
2015. szept. 30. 18:58
 10/11 anonim ***** válasza:
Az SZTK-s pszichológus tényleg segít! Első körben őt ajánlom. Ő nem ír(hat) fel gyógyszert, csupán terápiát alkalmaz. Lassú folyamat, de segíthet!
2015. okt. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!