Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akkor én ezek alapján pszichop...

Akkor én ezek alapján pszichopata lennék?

Figyelt kérdés

Olvastam az egyik kérdés alatt egy hozzászólást, amit egy diagnosztizált pszichopata írt:


"a pszichopatának az emberi közösség egy biodíszlet .(én így nevezem) A szorongás, félelem azok érzések, nekem az nincs. Ez az a dolog ami a pszichopata védőpajzsa, ettől sikeres. Nem fél az ismeretlentől, attól hogy teljesít a munkahelyén, vagy ha sok ember előtt kell beszélnie. Igenis kell a baráti kör, mert, imponáló dolog számára, hogy istenítik, a pszichopata nem zárkózott. Sok ember van körülötte, mert megnyerő a modora."


Azért ez elég vicces,mert ez illik rám és már akartam feltenni kérdést azzal kapcsolatban, hogy van-e valami bajom, mert nagyon sokszor nézem idiótának az embereket, amikor rossz döntéseket hoznak meg, mert az érzelmeik alapján döntenek a racionalitás helyett.

Eddig úgy gondoltam, hogy a pszichopaták agresszívak vagy éppen sorozatgyilkosok, nekem meg nincsenek ilyen jellegű terveim.


2015. szept. 30. 23:36
 1/3 A kérdező kommentje:

" rossz döntéseket hoznak meg, mert az érzelmeik alapján döntenek a racionalitás helyett. "


Pl.: "igaz, hogy ilyen meg olyan, de szeretem/a gyerekem/az anyám/a kiskutyám nagyapja stb." Ilyen helyzetekben gond nélkül válok meg bárkitől. Mi értelme van annak,hogy én is szenvedjek?

2015. szept. 30. 23:37
 2/3 anonim ***** válasza:

Van egy ún. "sötét triász" ami 3 tulajdonságot takar, a pszcihopátia, nárcizmus, és machiavellizmus. Szerintem amit leírsz, az alapján te utóbbi kategóriába tartozhatsz. Ez csak annyit takar, hogy van akiket egyfajta "cél szentesíti az eszkózt" szemlélet jellemez, és az embereket csak ide-oda pakolgatható, hülye báboknak tartják (amire azért, szvsz, a gyökér emberiség 90%-a rá is szolgál). Önmagában ezt nem tartom negatív jellemvonásnak, de ha félsz, akkor kérd pszichológus segítségét. Ha meg bővebben érdekel a téma:

[link]

[link]

2015. szept. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nagyon nagy vagyok,hogy már idézget tőlem valaki. :D Nem csak fizikai erőszak létezik. Egyébként rengeteg pszichopata van börtön helyett magas beosztásban, ők a jól funkcionáló pszichopaták. Ha ez nem így lenne akkor én sem itt írogatnék.
2015. okt. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!