Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a túlzott agresszió biológi...

Mi a túlzott agresszió biológiai értelme? Miért nem tűnt még el az evolúció során?

Figyelt kérdés
A mondás szerint "a harag rossz tanácsadó", ami nagyrészt szerintem is így van. Megértem, hogy az agresszió, harag egy bizonyos szintig segítheti az életbenmaradást, de efölött inkább problémákat okoz és állandó feszültséget generál az egyénben. Miért nem tűnt még el ez a "túllőtt" érzelmi reakció? Azt is megértem, hogy a természet bizonyos "hibaszázalékkal" dolgozik, és a Gauss-görbe szerint ha az "egészséges agresszió" az átlag, akkor lesz, aki a normálértékekből kilóg és szenved - viszont tapasztalatom szerint ez a jelenség jóval több embert érint, mint mindezek alapján várható lenne. Ötletek?
2010. márc. 15. 14:22
 1/3 anonim ***** válasza:
mert menő... legalábbis én ezt tapasztalom
2010. márc. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Többféle agresszió és agresszióelmélet is létezik. Egy biztos: a férfiaknál(vagy az állatvilágban a hímneműeknél) jóval erősebb (terület védelme, nőstény, utódok védelme, nőstényszerzés stb. embernél meg még egy plusz rakat ok).

Agresszió nélkül nem maradt volna fenn az élet. Ez durva, de így van. Az, hogy mi számít egészséges agressziónak, nagyban kultúrafüggő. A férfi nem hormon (tesztoszteron) szintje is meghatározza az agresszió mértékét. A frusztráló helyzetek is agressziót okoznak. (pl akadályozva van az egyén valamiben)Napjainkban több a frusztráló helyzet a városi életforma, gazdasági válság, plusz egyebek miatt, emiatt is nőhet az agresszió.

2010. márc. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A kérdés roppant egyszerű, mi az a "túlzott" agresszió. Ami egy embernél vadállati őrjöngés, az egy csimpánznál teljesen normális. Nyilván abba az irányba haladunk, hogy csökkentsük az agressziót, de ez nem megy egyik napról a másikra.
2011. okt. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!