Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongás, stressz, dührohamok...

Szorongás, stressz, dührohamok, agresszió? Valami nagy gáz van velem?

Figyelt kérdés
kb 10 hónapja pánikbeteg vagyok. Emellett mostanába nagyon sokszor veszem észre magamon, hogy iszonyatosan ingerült, és agresszív leszek, minden ok nélkül(?). A családomat, pontosabban anyámat alig tudom elviselni, mert amíg én 2 műszakba sz*opok egy gyárba, ahol utálok is dolgozni, havi 65 ezerért, ő reggeltől estig itthon ül a gép előtt, a házat megeszi a kosz, mert lusta takarítani, alig főz, sosincs itthon semmi kaja és engem csesztet, hogy azért, mert én nem adok neki pénzt. Simán elvárná, hogy havi 20-30 ezret adjak oda neki a fizumból, ugyanezt csinálja a nevelőapámmal is, miközbe ő folyton a betegségeire hivatkozva itthon ül és a számitógépet nyomja reggeltől estig sokszor. Ma reggel akartam enni, és mikor elővettem a kenyeret, hogy vágok belőle, idegbeteg lettem, hogy nem egyenesen volt utoljára vágva belőle, és nem tudtam egy rendes szeletet levágni, fogtam és be*basztam az asztal alá idegembe. Ha esténéknt hazajövök hulla fáradtan, éhesen a melóból este 11-kor, és azt látom hogy hegyekben a mosogatnivaló, főzve nincs, olyan idegbeteg leszek, hogy legszivesebben kitépném anyámat az ágyból, mert egy lusta féreg. Sokszor annyira felhergelem magam, hogy volt már, hogy odavágtam a földhöz ami épp a kezembe akadt, sokszor pedig rájövök, hogy kissé túldramatizálom a dolgokat. De nem tudok napirendre térni afölött, hogy én ne fürdödjek meg naponta 2x munkába menetel előtt, és egyszer utána, mert sok a vizszámla, sok áramot fogyaszt a bojler stb... Beszól ilyenekért is, holott a 7 kutyájának minden héten megveszi a 10 kilós száraztápokat, konzerveket, kutyaszalámit, minden szart... a 7 ezer ft-os Frontline bolhairtóról, meg az oltásokról nem is beszélve, hogy mennyi pénz.... És akkor olyanokon spórol, hogy a tesco-ból a leértékelt húsokat, meg felvágottakat veszi meg, amik már sokszor akkor romlottak és büdösek, mikor hazahozza. Egyszerüen úgy érzem néha komolyan, hogy legszivesebben egy olyat leb*sznék a saját anyámnak, hogy a fal adja neki a másikat, mert ilyen ostoba... És eszméletlen agresszív, idegbeteg leszek tőle, ami a pánikbetegségemen sem sokat javit, ettől is szenvedek már régóta, úgy érzem idegileg egyre lejjebb csúszok. Zabálom folyton a Frontint, minden nap gyomorideggel, meg szorongással megyek be melózni, és mellette durva szívritmus zavaraim is vannak, ha sokat hergelem magam... Néha anélkül is, de az ritkább. Költözni ennyi pénzből sajna nem tudok. De ha nem változik az életem, teljesen be fogok kattanni. Kimennék külföldre is ha tehetném, mert akkor is valószinű szar melót csinálnák, de akkor legalább nem havi 60-65 ezerért, de azt sem tudom, hogy birnám-e lelkileg, hogy másik országba, új környezetbe vagyok. Egyszer már megszívtam külföldi munkával... Örökké sírógörcseim vannak, teljesen el vagyok sokszor keseredve, a pánikbetegségem miatt is, teljesen be fogok kattanni így. Mit tanácsoltok? Pszichologusban már nem hiszek, egy vagyon költöttem rá, mikor pánikbeteg lettem, semmit nem ért. Az agresszív viselkedés mostanában újdonságnak számít nálam, és félek saját magamtól már. Anyám le se szarja, meg se érti a bajomat. Párkapcsolatom van, de csak hétvégente tudunk találkozni, mert szar a munkabeosztásom, meg ő is sokat dolgozik, és tanul... bár ez sem igazán szerelmen alapul inkább csak lelki társat találtunk egymásba................ Mit csináljak? Menjek pszichiáterhez? Nem akarok antidepiken élni, így is teljesen rá vagyok szokva a Frontinra, ha nem veszem be egy napig, rögtön érzem, hogy még idegbetegebb vagyok.
2011. jún. 16. 09:25
 1/3 A kérdező kommentje:
21/L vok
2011. jún. 16. 09:27
 2/3 anonim válasza:

Először is a pánikbetegségből kilehet gyógyulni, természetesen elsősorban nyugodt környezet kell, bár amint olvastam az sajnos nálad nincs meg. Amelett akarat erő, és sajnos (bár nem minden esetben) gyógyeres kezelés is, de ez csak annyit takar hogy elmész háziorvosodhoz, elmondod neki ő vagy tudja hogy mit kell felírni vagy ad egy beutalót és más szakorvos felírja neked.

Az aggreszió és dühroham emelett az élet mellett pedig nem csoda... Pszihológiát tanulok, nem voltam még ilyen helyzetben de tananyagból annyit megtanultam hogy ilyenkor nem a folytonos vitatkozás, hangos ajtócsapkodás a legjobb fölleg nem hosszú távon ahhoz hogy a családtagjaid megváltozzanak. A legjobb módszer a kérdezés technika ami annyit takar hogy amikor például édesanyád idegesen, ordibálva szemrehányást tesz neked, te a legnyugodtabban (ami fontosos) semmmi idegeskedés és szenvtelenkedés nélkül megkérdezed hogy most ezt nem tudnád meg csinálni? vagy hogy nem gondolod hogy én most hulla fáradt vagyok stb stb...

Ez annyiban jobb hogy amikor az embert válaszra kényszerítk, muszáj átgondolnia a dolgokat hgogy reaggáljon és egy idő után az agyban annyi információ összegyűlik, mikor átgondolja hogy lassan (elméletileg) rádöbben hogy mennyire nehéz neked és neki se ártana tenni valamit. Ez persze hosszadalmas és nem az egyik napról a másikra fog működni. Lehet hogy eleinte a kérdésedre csak annyit reagáll hogy hagyjál már...

De ha tudod alkalmazni, NYUGODTAN kezelni akkor segíthet.

Én remélem is hogy jobb lesz!:) Minden jót!

2011. jún. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Kedves kérdező! Megoldódott már a probléma? Sikerült változtatni? Hogy vagy?
2016. dec. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!