Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért kell antiszociális...

Miért kell antiszociális személyiségzavarra gyógyszert szedni?

Figyelt kérdés
A lányomról van szó, és egyre inkább aggódok azért mert a pszichiáterek mindenféle gyógyszert szedetnek vele. A nyugtatót még megértettem, mert dühkitörésekben nincs hiány. (senkit nem bántalmaz) Semmi egyéb érzelem megnyilvánulása nincs. Ennek ellenére szedett már több fajta antidepresszánst, ezt végképp nem értem. Most meg antipszichotikum újra, a nyugtató mellé. Régebben szedettek már vele Haloperidolt. Nem értem miért szükséges ez? Egyébként a lányom az úgynevezett "jól funkcionáló pszichopaták" közé tartozik, nem a baltás gyilkos fajta.

2015. okt. 7. 12:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%
A gyogyszerek nem oldanak meg semmi ilyesmit, ülj le es beszelgess el vele a problemairol, mar ha belemegy ebbe. Sokkal többet segitene mint a pszichiater.
2015. okt. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%
1-es: Azért egy személyiségzavarra nem elég egy beszélgetés! Nem a baltás gyilkos fajta, de akár az is lehet egy pszichopatából gyógyszer nélkül.
2015. okt. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
54%
Mert a szociopatáknál eltérnek az agyi hormonális funckiók...ezt kell szabályozni.
2015. okt. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hiába beszélgetek vele, a nem létező érzései nem hathatok. Őt nem lehet a lelkére beszélni. Az ő esetében genetikáról van szó, ő így született. Neki nem hiányoznak az érzelmek, mert kb. fogalma sincs arról, hogy mik azok. Köszöni szépen remekül van. Csak nekem anyaként nehéz felfognom azt, hogy a gyerek akit felneveltem egy kategóriába sorol egy csavarhúzóval. (sosem bántott) Manipulálni viszont folyamatosan. Nekem az a félelmem a gyógyszerekkel szemben, hogy nehogy pont ez csináljon belőle baltás gyilkos kategóriát. Sok olyan esetről hallunk, hogy pont a gyógyszer tesz valakit agresszívvá. Legtöbbször ez a betegtájékoztatókon is a gyakori mellékhatások között szerepel.
2015. okt. 7. 13:32
 5/14 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos megvan a kockázata. Pszichoterapeutához jár? Oda mindenképp! Megfelelő kezelést kell neki biztosítani, nagyon jó orvost, és pszichoterapeutát. Hány éves?
2015. okt. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
48%

szerintem itt nevelési probléma is lehet

sokmindentől kialakulhatott akár egy trauma is

az orvos tudja megmondani ne itt kérdezze kedves anyuka..

2015. okt. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
azért kérdezgetek már mindenhol, mert az orvosok válaszával nem tudok kibékülni. Szerintük annyi esély van arra, hogy őt megtanítsuk érezni, mint egy siketet hallani. Azt mondják, hogy az ő agyából születése óta hiányoznak bizonyos receptorok, ami ezt okozza. Meg, azzal nyugtatnak, hogy ne a lányomat sajnáljam hanem a környezetét, és inkább én védekezzek a lányom manipulatív szándékaival szemben.
2015. okt. 7. 15:56
 8/14 anonim ***** válasza:
Itt nem kell senkit sajnálni, inkább cselekedni. A korára még nem válaszoltál.
2015. okt. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Egyébként az antiszociális személyiségzavar környezeti okokra vezethető vissza többnyire.
2015. okt. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
24 éves
2015. okt. 7. 16:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!