Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érezhetjük hogy az idegeink...

Érezhetjük hogy az idegeink felmondják a szolgálatot? Nem szeretnék megbolondulni mert fiatal vagyok családot szeretnék.25N

Figyelt kérdés
Össze vagyok zavarodva a sok problèmától.Nincs kedvem semmihez.Államdóan rosszul vagyok.Járok pszichologushoz 2-3hetente.Szedek Frontint.Hogy tudnék átbillenni a túl oldalra hogy újra lássam a szépet illetve eltudjam végezni a kötelességeim? Kinek mi segitetett nekem gyorsan kéne v.-mi tanács ami segitene hogy hétfőn tudjak menni dolgozni mert màr hetek óta egyik nap megyek aztán meg nem és azt nem szeretném hogy kirugjanak.
2015. okt. 10. 09:51
 1/5 Titusztitusz ***** válasza:
Hát...Előszöris NE SZEDJÉL SEMMIT...Semmiféle gyógyszert ne szedjél a bajodra, mivel az NEM OLD MEG SEMMIT SEM...A gond ugyanis ott lehet, hogy IDEGKIMERÜLÉSED van, avagy lehet...A gyógyító terápia nagyon egyszerü:Próbálj meg kivenni néhány nap szabadságot, avagy ha ez nem megy, akkor legalább ilyenkor, a hétvégén próbálj meg PIHENNI-LAZÍTANI-KIKAPCSOLÓDNI...(Nálam az a bevált recept, hogyha már érzem azt, hogy kezdek idegkimerülésbe kerülni valami miatt, akkor "FÉLREVONULOK A VILÁG ZAJÁTOL", és megpróbálok egyedül lenni valamiképpen...Vagy elmegyek egy jókora kerékpárkörútra, vagy gyalogosan megyek el kirándulásra az erdőkbe-hegyekbe, csak az a lényeg, hogy egy jó darabig ne is lássak embert a közelemben, és ne is kelljen szólnom senkihez sem...Na...Néhány óra ilyen "lazítás", avagy néhány nap, nálam szinte csodákra képes mindig...)
2015. okt. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Probáltam már ezt de egyszerűen àllandóan gondolkodok.Gyógyszert már 2éve szedek igy nem hagyhatom el mert elvonási tünetektől jobban szedvednék.
2015. okt. 10. 10:11
 3/5 Titusztitusz ***** válasza:
Ismerem azt az érzést, amiröl írsz...(Hű...De még mennyire hogy ismerem...)Viszont szerintem próbáld ki azt a terápiát amit javasoltam, másként NEM FOG MENNI A "GYÓGYULÁS"...És mégegyszer javasolnám azt, hogy AZONNAL állj le a gyógyszeres terápiával, akár elvonási tüneteket okozna a dolog, akár nem...Mivel a gyógyszeres kezelések ilyen bajra többet ártanak mint használnak...Próbálj meg RELAXÁCIÓS TRÉNINGEKET inkább...Tudod...Gondoskodni a zavartalan csendröl, és magányrol, közben meg mondjuk andalító zenéket hallgatni órákon át...Ha már nincs módod arra, hogy a természetbe kirándulva próbáld meg a fejed kiszellőztetését a sok zavaró gondolattol...
2015. okt. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Konkrét tanácsot nem tudok adni, csak leírom az én példámat.

Lázongtam, háborogtam, semmi nem volt jó, ott is hibát találtam, ahol nem volt.

Aztán jött a tumor. Műtét, kemoterápia, és átértékeltem az életem. Nem csak tudatosan, tudat alatt is motoszkált a fejemben, hogy eddig nyavalyogtam, pedig nem volt miért.

Mikor lett volna, akkor "csak" a holnapot vártam.

Most sokkal rosszabb egészségügyben vagyok, de vannak céljaim, és örülök, ha kisüt a nap, sikerül a pogácsa,(nem szokott) vagy nem ejtek el semmit. (Ritka)

Ha túl feszült vagyok, buszra ülök, és elmegyek egy (bármilyen) városba, és több kilométert megyek, és ámulok, bámulok, nézelődöm. Itt nem tehetem, falun lakom, megkérdezik, hová megyek, és beszélgetni akarnak.

Vagy segít a fizikai munka. Nagytakarítás. Minden ragyog, és ez sikerélményt ad.

De imádom a napkeltét, mert ha a NAP feltudott kelni, akkor nekem is sikerül..:)

Menj, járd körbe a várost, nézd a virágokat, felhőket, folyót, patakot, színpompás fákat.

Bocs, kicsit hosszúra eresztettem, ebéd meg fő....:)

2015. okt. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%-ban egyetértek a 4. hozzászólás írójával, szintén saját tapasztalatból. Csak azt tudnám leírni, amit ő már megtett. Így azt olvasd el ismét.
2015. okt. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!