Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért csak gyógyszerrel érzem...

Miért csak gyógyszerrel érzem jól magam?

Figyelt kérdés

A problémám már nagyon kicsi korom óta megvan. Nagyon sokszor hangulat ingadozásom van és néha rám tör az, hogy sírhatnék, ha bárki hozzám szól. Budapesten kezdődött, de mikor épp lemegyek vidékre semmi bajom nincs. Sokkal jobban érzem magam ott, mint a városban.

Viszont külföldre költözésem után (faluba), akkor is folyamatosan rossz hangulatom volt és mindenkit a hátam közepére kívántam. Viszont a külföldi patikában találtam egy gyógyszert, ami szimpatikus volt és a patikus is mondta, hogy jó (gyógynövény alapú), így elkezdtem szedni. 2 hétig borzalmas volt a hangulatom, de utána sokkal jobban tudtam tőle aludni, nyugodtabb voltam és állandóan mosolyogtam és jó kedvem volt.

Gondoltam abbahagyom, hogyha elfogy és megpróbálok olyan maradni, amilyen a gyógyszer hatására voltam. Amint Londonba mentem, hogy várost nézzek (itt már nem szedtem 2-3 napja), teljesen visszaestem. Kétségbe estem, hogy mi lesz velem, miért vagyok itt és állandóan sírok és mindent magamra veszek.

Én úgy gondolom, hogy a gyógyszer hatására volt jó hangulatom és kedvem, de ez miért? Gondolkozok már jó pár éve azon, hogy szakemberhez forduljak, de úgy vagyok vele, hogy nem szeretnék azért fizetni, hogy 1 órát sírjak és ne tudjak megszólalni, mert biztos vagyok benne, hogy csak ezt tudnám produkálni.

Szerintetek inkább szedjem a gyógyszert vagy próbáljak meg nélküle élni? Sokkal rosszabb a közérzetem, mikor nem szedem és halálfélelmem is van. :/

Milyen szakemberhez lenne érdemes fordulni, pszichológushoz vagy pszichiáterhez?


Bocsi, hogy kicsit kusza, és értelmetlen, de megijedtem és nem tudom, hogy mit csináljak és próbáltam röviden is leírni a problémám :/

Köszi a válaszokat.



2015. okt. 10. 23:45
 1/2 anonim ***** válasza:
Neked nincs logikád. Kérd meg vmelyik család tagodat hogy kisérjen el. Ha gyógyszert ír fel akkor mond azt hogy te nem akarod szedni hanem meg akarsz gyógyulni.
2015. okt. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A gyógyszer nem teljes megoldás, addig tart, ameddig szeded a bogyókat, a gyógyuláshoz rendszerint terápia szükséges. Akkor tud csak segíteni a "szakember", ha kiképzett terapeuta. A legmagasabb képzést az integratív terapeuták kapják.
2015. okt. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!