Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Milyen fehérjében gazdag...

Milyen fehérjében gazdag zöldségeket érdemes fogyasztatni annak tükrében, ha vegetáriánus paleos és csökkenteni akarja a testzsír%-át?

Figyelt kérdés

A tojás és a sajt még oké persze

(napi 5-6 tojást is megeszek)

sajt parnezán vagy pannónia (egyik sem olcsó)


2014. aug. 26. 17:08
 1/6 anonim ***** válasza:
A zöldségek nem tartalmaznak teljes értékű fehérjét.
2014. aug. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A zöldség erre nem jó. Kevés benne a fehérje és hiányoznak belőle az esszenciális aminosavak.

Ha nincs meg a fehérje a szervezet első körben izmot bont, ilyenkor van az hogy bár a testsúly kevesebb de a zsír % magasabb lesz relatíve.

Neked a tojás fehérje vagy a tojás protein turmix lehet a megoldás hogy az izom megmaradjon és közben csökkenjen a zsír %-od.

Meg persze nem ártana heti 3 átmozgató edzés hogy stimuláld az izmokat, szóval gyorsabb legyen az anyagcsere.

2014. aug. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha ennyi tojást s még sajtot is eszel, akkor igazán nem szorulsz rá különösebben a zöldségekre... :)

Én mostanság alig jutok tojáshoz s nem szeretek sok sajtot enni (úgy havi pár deka nekem jó), de így sincs gondom, mondjuk nekem nem kell sok fehérje (néha húst is eszem, de elenyésző mértékben).


Olajos magvakban és főleg maglisztben azért akad fehérje. A mai tojáslepényemben 7g fehérje jött tojásból, 11g olajos magból és maglisztből. Főleg a tökmag áll jól belőle.


Ha vegán lennél, sokkal jobban oda kéne figyelni, hogy mindenféle aminosavat fogyassz, ennyi állati fehérjével különösebb gond nem lehet. Az nem baj, hogy a növényi fehérjék nem komplettek, még kombinálni sem kell őket, a test összerakja magának. Nem tudom, ezt tudod-e, én minimális tudással lettem anno vega... Még jó, hogy szeretem a változatos táplálkozást s a fiatal szervezet többnyire sokat kibír.

2014. aug. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szóval adott esetben még egy vegán is be tudja pótolni a fehérjét?

Ugye a legtöbb vegán hüvelyesekből próbálja pótolni a fehérjét javarészt ami a paleosoknál elvetendő a lektin miatt.

A rizs buza és kukorica pedig ugye magas ch val rendelkezik így azok már emiatt sem célszerűek.

A nyers vegánok pedig csak gyümölcsökön és nyers zöldségeken élnek. Tehát a mit nyersen nem lehet elfogyasztani ők nem is eszik meg nem hőkezelik.

2014. aug. 26. 20:40
 5/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg meg lehet oldani, egyes vegánok nem átallanak ketogénezni, pedig ha valami kihívás, akkor az az... No, annak az egészségességéről nem tudok mit mondani, de ugye, mi közel sem vagyunk olyan extrémek s minden szükséges tápanyagot be tudunk vinni, ha icipicit odafigyelünk.

A rendes tojásmennyiség rengeteget jelent, én is szeretem biztosítani, hozzá még zöldség és a legtöbb tápanyaghiánynak esélye sincs. Erre még rájönnek az olajos magvak... Amit a nyersvegánok is esznek, ez szerintem roppant fontos a táplálkozásukban, a zöldségben és gyümölcsben nincs ám meg minden, ami kell. S kevés gabonát vagy álgabonát is esznek, ahogy hüvelyest is, csak nyersen. Búzacsíra, hajdina, zöldborsó, van, aki nyers zöldbabot eszik normál étrend mellett is... A rekord nekem a padlizsán, meg nem enném nyersen, ahogy a zabpelyhet is csak egyszer próbáltam úgy (de én eleve nem szeretem a zabot), de a nyersvegánok roppant elszántak.

De szerintem ezek nem olyan fontosak legtöbbük étrendjében, az olajos magok viszont igen. Anélkül még tortáik is nehezen lennének, bár azt is meg tudják oldani. A nyersvegán desszertek roppant jók tudnak lenni :)


Gondoltam, tágítom kicsit az ide tévedők horizontját.

2014. aug. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Érdekes lehet egy nyers vegán torta.. Biztos finom lehet :)
2014. aug. 26. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!