Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha tanulás a jövő záloga, de...

Ha tanulás a jövő záloga, de nem hiszek abba, hogy meg tudnék tanulni valamit akkor mi van?

Figyelt kérdés

Én lemondtam a tanulásról.Arról, hogy iskolába menjek.

Pedig hát elvileg úgy könnyebb érvényesülni és e biztosabb lábakon álló élet várható.


Én meg egyszerűen buta vagyok a tanuláshoz.

Nem hiszem el,hogy el tudnám végezni a felsőoktatást.

A szakmákhoz meg még hülyébb vagyok.


Nem hiszek magamban. Hol a kitörési pont?



2015. okt. 13. 14:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ott, hogy elkezdesz hinni magadban. Mit vársz az élettől, ha már el is temetted magad?
2015. okt. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ameddig így állsz hozzá, addig nincs kitörési pont. Más nem fog hinni benned, vagy fog, de az nem sokat ér. Csak te tudsz magadon változtatni.
2015. okt. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Megtanultál járni, beszélni, írni. Milyen dolgokat szeretsz csinálni? Indulj ki innen.
2015. okt. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Semmit.


Azért nekiállni és mérnöknek tanulni az elég nagy dolog miközben tök hüJe vagyok pl a matekhoz.

Nem tudom,hogy kell tanulni ráadásul a koromból kifolyólag már inkább a családalapításon kellene, hogy járjon a fejem.

2015. okt. 13. 16:48
 5/15 anonim ***** válasza:
A tanulástól eltekintve mit szeretsz csinálni, mivel töltöd az idődet szívesen, mi az, ami leköt, ami lelkesít?
2015. okt. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Jézus szolgája ***** válasza:

a családalapításon kellene, hogy járjon a fejem.


hát ép ez az,van fogalmad arról hogy egy családot tisztességesen el is kel tartani?

ha tanulsz és van szakmád híd el hogy sokkal nagyobb lesz az esélyed.

azt meg ne meséld be magadnak hogy buta vagy hozzá,mert ilyen nincs.

tudod az életben mindenért megkel szenvedni ilt harcolni.

de nem mindegy hogy valamit szeretnék vagy valamit akarok.....

ha akarod híd el hogy megtudod csinálni.

senki sem buta csak van aki lusta és nem akar igazán.

higy magadban és akard,és meglátod hogy sikerülni fog.

2015. okt. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Én azt beismerem,hogy lusta vagyok,de egy egyetemet elvégezni ahhoz egyszerűen nem vagyok elég okos.

Buta vagyok hozzá.

Még a szakmával is gond van,mert át kell látni a feladatokat.

Az önálló munkavégzéssel is baj van.


A legjobban az zavar az életben, hogy buta vagyok.

Hiába szánnék 3-szor annyi időt valaminek a megtanulására ha a töredéke marad csak meg a fejemben.

Gond van az írással(kézzel), a számolással!

Most jövök rá,hogy mekkora hátrányban vagyok. :-(

2015. okt. 14. 17:52
 8/15 Jézus szolgája ***** válasza:

kérdező,az én fiam rendészetre jár,komolyan mondom nagyon komoly szigor van és nagyon megterhelő mint szellemileg (tantárgyak matek angol stb),mint fizikálisan.(torna önvédelem).

az első hónapban ugyan ezekkel az érvekkel jött mint te.

és persze egy 1es-el az átlaga 2 volt és mikor neki is elmagyaráztam ezeket,változott,mert már 2-3 hét után 3mas volt.

ahhoz képest amilyen nehéz abban az iskolában meg felelni,ez nagyon jó ha eléri a 3mas átlagot.

de tudod mit csináltam vele?

azt mondtam neki ameddig magadban nem hiszel és butának tartod magadat,addig mindég esélytelen leszel,és ez így lesz az egész életed folyamán.mert csak annyit tutc elérni amennyire képesnek tartod magadat,és amit valóban akarsz.

erre elvettem tőle a telefont tiltás a géptől a tévétől 3 napra.

ha hiszed ha nem,az eredmény hogy 37 fős az osztálya a legjobb tanuló ő lett,ami még engem is meglepet.


tehát sohasem volt ö buta vagy ilyesmi,csak észben kapott és megértette hogy az ö jővőjéröl van szó.

2015. okt. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Kár, hogy már rég kinőttem abból a korból.

Több, mint 10 év kihagyással minden sokszorosan nehéz lenne akkor is ha jó képességű lennék.

3 nap mi?

A gimiben egyszer bukásra álltam történelemből.

Iszonyatosan nekiálltam tanulni. Napi sok órában csak töri. Semmivel sem kaptam jobb jegyet, mint ha nem tanultam volna.

Következtetés-megfeszülök vagy sem akkor sem leszek jobb

2015. okt. 14. 22:08
 10/15 A kérdező kommentje:

mindég esélytelen leszel,és ez így lesz az egész életed folyamán.mert csak annyit tutc elérni amennyire képesnek tartod magadat,és amit valóban akarsz.


Nekem a szüleim ilyet sose mondtak. Mehetek eret vágni magamon. Nem hiszek magamban.


A gond mindössze annyi szerintem, hogy nagyon sok ember van aki nem hisz és sikerülnek a vizsgái és viszi valamire az életben.


Reménytelennek látom magam. Ráadásul, hogy tanulhatnék meg olyat ami nem is érdekel.

2015. okt. 14. 22:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!