Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez valami mániákus betegség?

Ez valami mániákus betegség?

Figyelt kérdés
Időnként rám tör, hogy párosával számoljak valami nagy felületú megosztott dolgot, például egy szekrénysor ajtajait vagy ablakokból álló falat. Van ilyen? Nem találok rá magyarázatot, hogy miért csinálom, egyszer csak ezen kapom magam.
2015. okt. 17. 22:17
 1/2 anonim ***** válasza:
78%
Nekem rengeteg ilyen dolgom volt gyerekkoromban, most is van, összesítve sok-sok ezer órát elvettek már az életemből.Ez ami nálad van, még nem tekinthető betegségnek, mivel ha hiszed ha nem, az emberek 95%-ának van valami hasonló, pl. sokszor mos kezet (ez van többek között nekem is), sokszor megnézi hogy be van-e zárva az ajtó, akkor is ha emlékszik rá hogy már megnézte és be van zárva, stb.A sort a végtelenségig lehetne sorolni, annyi féle mánia van, mindenkinek más.Semmi aggódni valód nincs, majd ha súlyosbodik és már kényszeresen kell ezt csinálnod, akkor keress fel egy pszichiátert.
2015. okt. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez nem mánia (az mást jelent), hanem a kényszeres zavarra (OCD) hajaz, de nem tűnik patológiás szintűnek, szóval, a leírásod alapján nem "beteges".

Amúgy nálam is van ilyen, én pl. korábban volt, hogy a lépcsőfokokat számolgattam, vagy a tusfürdőket a fürdőszoba-polcon... néha előjön, aztán magától elmarad, én sem tudom, miért csinálom :)

2015. okt. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!