Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szeretnék érdeklődni, hogy...

Zoltán866 kérdése:

Szeretnék érdeklődni, hogy van e valaki akinek sikerült leküzdenie a szociális fóbia adta korlátokat (kézremegés, nyakremegés, önkontrol elvesztésétől való félelem), vagy sikerült javulnia az állapota?

Figyelt kérdés
Én sajnos már 10 éve ezzel küszködök. Kéz remegéssel kezdődött ami társasági helyzetekben nyilvánult meg (közös evés, nyomtatvány kitöltés), majd később az állásinterjúk váltak a rémálmaimmá a kialakult nyakremegés miatt. Sokszor vannak olyan napjaim amikor félek az önkontrol elvesztésétől is, annyira lezuhant az önbizalmam. Sokszor sikerült legyőznöm ezeket a remegéseket de akadnak vesztes csaták is. Már egy jó ideje munkanélküli vagyok és ezek miatt a problémák miatt nem tudok lépni. Sokszor álltam úgy ki, hogy tudtam bekövetkezhetnek ezek a remegések ha elvesztem az önkontrolt, legtöbbször túléltem, de már beleuntam ezekbe a stresszelésekbe, hogy mindig csak túlélek. Szakembernél is voltam, de úgy érzem csak enyhítette a problémáim egy időre semmi több. Szívesen írnák olyannal aki túltette magát ezen, vagy még küzd.

2015. okt. 19. 22:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Hipnobehaviorista terápiával gyógyítható.
2015. okt. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Nekem is szociális fóbiám van, de a leírtak alapján sokkal enyhébb, mint neked. Régebben nekem is beremegett a nyakam, mondjuk csak néhány másodperc erejéig. Még volt más is, de azt most nem írom le. Mit teszel a fóbia leküzdése érdekében? Ha szeretnél róla beszélgetni, írj rám!
2015. okt. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!