Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudnám jobban irányítani...

Hogy tudnám jobban irányítani az elmém?

Figyelt kérdés

Általánosan úgy tapasztalom ,hogy az elmémnek erős önállósága van. Nem mindig funkcionál úgy ahogy én akarom.Csak akor dolgozzik jól ha úgy akarja,például csak azokat az infókat fogadja be amik kizárólag érdekli jó is ez néha volt hogy jeles tanuló voltam abból a tantárgyból amiket érdekelte ,ha nem érdekelte nagy eröfeszítések árán lettem kettes.Az oka nem csak az volt hogy nem tudtam befogadni teljesen az információt mert nem érdekelt és így nem értettem mert nem tanultam meg a rendes alapokat ,és így ennek következtében "nem érdekel - nem értem,nem értem - nem érdekel" körforgás szituba kerültem.Ha gyakorlatias dolgokat elvenítenék fel akkor azt mondanám hogy szépen tudok rajzolni,szeretek sütni-fözni,munkakörben is jellemez precízség ,ha szeretem csinálni.Vannak dolgok amikben ,olyan alap dolgok amikben iszonyatosan hülye,ügyetlen,esetlen vagy tényleg olyan dolgok amiket nem is lehetne elrontani pusztán azért ,mert nem akarom megcsinálni ,lusta vagyok hozzá stb.

Kitöltöttem egy Mensa Iq tesztet pusztán azért ,hogy körvonalazzam körül belül milyen az értelmi képességem az eredmény 122 volt ,a Raven tesztnél 130.Tudom jól hogy ezek a tesztek az intelligenciának csak szük aspektusait méri,de azért ad egy támpontot az embernek,hogy mégis mennyi sütnivalója lehet odabent.

Emelett érzelmi behatások is befolyásolják a teljesítményemet főleg a stressz,nagy felelősség tudat meg ha munkába figyelem középpontjába na az letompít ,de nagyon annyit nem tudnék megmondani hirtelen mennyi 2 meg 3 ,tehát stressz kezelési problémám is akad böven.Meg annyit hozzá fűznék még hogy alvás problémákkal küszködöm tök mindegy hány órát alszom nagyon fáradt vagyok mindennap.


2015. okt. 20. 22:48
 1/1 A kérdező kommentje:
Helyesírásihibákért elnézést kérek !
2015. okt. 20. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!