Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség fűtől?

Pánikbetegség fűtől?

Figyelt kérdés

Másfél éve szívok rendszeresen, SOHA nem bio-t. Semmi problémám nem volt egészen mostanáig, múlt héten csokit kevertem zölddel, de nem túl sokat szívtam. Ágyra vetődtem 15 percen belül, zsibbadt a tarkóm, rázott a hideg és semmire nem tudtam tartósan gondolni, csakis az állapotomra, hogy mi történik velem. Paraflashem volt már, én ezt is ennek tudtam be, de azóta minden nap rám tör a pánik, a légszomj, izzadok és remegek, ha alkoholt iszom akkor enyhíti a rohamokat.

Olvastam már ilyeneket, hogy ha pánikot okoz, akkor velem van a baj, de szerintem az nem normális, hogy minden nap teljesen józanul törnek rám pánikbetegség-szerű tünetek. Beleőrülök! Mi lehet ez?


Tünetek: nem tudom hol vagyok és miért és kikkel, légszomj, étkezési zavarok, hangulatingadozás, alvászavar, izomrándulások, általában 15 percen belül lecsengenek, naponta 2-3x


Pszichedelikumot soha nem próbáltam.


21/L



2015. okt. 25. 19:05
 1/7 anonim ***** válasza:
el fog majd múlni, de addig ne szívj amíg tartanak ezek a tünetek, inkább igyál sok citromfű v orbáncfű teát. Ez valami brutál csoki lehetett.
2015. okt. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 cli_hlt ***** válasza:

Kérdező, ez picit többnek hangzik, mint "egyszerű" pánikbetegség.


Igen, a fű képes mentális problémákat előhívni, és a körülöttem látottakból (vigyázat, anekdotikus bizonyíték) tudom, hogy aki egyszer pánikrohamoz kap BÁRMITŐL, annak lesznek még epizódjai.


Elsősegély gyanánt: szívj ritkábban, szívj kevesebbet, ne szívj késő este, és aludj LEGALÁBB 8 órát. Próbálj a nap folyamán tudatosan lazítani pl. lefekvéskor, evés után wc-n :) bármikor, amikor van szabad 30 másodperced. Lazítsd el mindened, és "ne gondolj semmire", csak figyeld a légzésed és azt, hogyan kavarognak a gondolataid (~meditáció). Ha rádjön a pánik, ezzel a technikával sokkal könnyebben túl leszel rajta, és mivel könnyebben túléled az epizódokat, nem lesznek annyira ilyesztők. Ez egy jó kis pozitív visszacsatolás.


Ha a dolog nem javul, és elkezd zavarni a mindennapi életben, azonnal fordulj orvoshoz.


Jártam hasonló cipőben, bár nem ekkorában, ha szeretnél írhatsz privátban.

2015. okt. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Tudom mit élsz át !

Valószínű egy ideg benne leszel! Max 1 év)

Tanácsok: ennenk a szarnak a leküzdése hosszútávú kihívás,de ha jól csinálod 1 év és teljesen kijöhetsz belőle!

Kezdj el szedni Brandenburg Neurót ez egy vitamin bomba direkt erre találták ki 1 havi adag 5000 ft minden komolyabb patikába lehet kapni.

Rendszeresen mozogj! A leg-

Jobb ha a szabadban futsz. Lehetőleg minnél többet.

Értékeld át az életedet mi az ami a legjobban érdekel(szakma vagy humán dolgok) foglalkozz azokkal.

Ja és ha nagyon szarul lennél semmi féleképpen ne vegyélbe nyugtatót inkább igyállmstresz oldó gyógyteát vagy ami a legjobb valeriánát vegyélbe. Keresd azokat a dolgokat amik legjobban kiváltják ha pl szarul leszel a buszon szard le buszozzál.

Gondolj arra hogy dolgod van az életben még!

Ha van kedved meditálj. Amúgy egy pszihológust felkereshetsz hogy kitudd magad dumálni az nagyon jót tesz!

És ne feledd! Soha ne szívj füvet többet főleg ne biot. Ezek mindenkinél máshogy hatnak,ettől függetlenül ne hatalmasodjon el rajtad az a gondolat hogy hülye vagy EZ CSAK EGY ÁTMENETI ÁLLAPOT

Kitartás! Várom a javulást

2015. okt. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Talan hagyd abba azt a rohadt fuvet..mindenki azt hiszi hogy az nem art mert nem szintetikus.

Teljesen tipikus ami veled tortenik

2015. okt. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha nem szívnál? Ahogy elnézem, van elég bajod anélkül is...
2015. okt. 28. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

én mindig is "rekreációs" céllal használtam, túrázások, erdőzés stb, ezért is nem értem mit ronthattam el, sose gondoltam volna h egy napon visszatámad, iszonyat para, hát most megtanultam.

mindenkinek köszönöm a választ, zöld kezek repültek :)

2015. okt. 28. 14:07
 7/7 anonim ***** válasza:
Fű nélkül is benne lennél. Nem attól van de majd elmúlik.
2020. aug. 17. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!