Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagy gond van? Vagy a fantáziá...

Nagy gond van? Vagy a fantáziám erős?

Figyelt kérdés
Nem szeretném teljesen részletezni, csak aggódom, hogyan fejezem be az egyetemet. Az a lényeg, hogy erős kompulzióim vannak, kényszergondolataim. Félek, ha valamit nem gondolok teljesen át, akkor meg is történik velem. Nem hiszek a szellemekben, mégis attól félek, hogy nagyapám szelleme megfog szállni, ha nem gondolok hirtelen a másik nagyapámra, aki még él. Vagy csak egyszerűen átkapcsol a halott nagyapám gondolkodására az én gondolkodásom is. Amikor valamit nem teszek meg, ehhez hasonló cselekedeteket, akkor mintha placebó lenne az egész, és kihatna rám, hogy valóban befolyásolni tudom önmagam, a tudatom, mert furán érzem magam. Már lassan pár hónapja aggaszt egy félelmetes kép is, egy rémisztő színésszel, és nem tudom elfelejteni, ezért ha eszembe jut, mindig muszáj másra gondolni, de kizárólag csak ugyanarra a dologra, és rituáélék szerint mennek ezek a kényszergondolatok, néha fel kell emelnem a lábam, majd ha "megvan" a gondolat, akkor lehelyezni. Nem tudom mi ez, de nagyon zavar. Segítség! És igen szakembert majd felkeresek.
2015. okt. 26. 00:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Keress fel szakembert, de addig is szedj egy kis D vitamint, halolajat.
2015. okt. 26. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Persze, hogy befolyásolni tudod a tudatod. Talán közhelyes, de tényleg minden az agyban dől el. És ezt talán te is belátod. Most már csak át kellene fordítanod pozitív irányba. Tehát ne a negatív gondolataidtól rettegj, hanem inkább alkalmazd ezt a "technikát" a terveid eléréséhez.

Nem véletlen, hogy placebónak érzed. Ez így működik. Hiszel valamiben. Ha a nap huszonnégy órájában arra gondolnék, hogy beteg leszek, akkor előbb-utóbb tényleg az lennék, mert elhinném. Sajnos a rosszat könnyebb beképzelni, bevonzani.

A vitaminok szerintem is segíthetnek.

2015. okt. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!