Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A rosszulléttől való félelem...

A rosszulléttől való félelem tönkreteszi az életem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy rettegek a hányástól és a hasmenéstől.sokat magas a gyomorsavam /kapok rá gyógyszert/ és gyakran hányok tőle. A hasmenéstől való félelem onnan jön hogy volt amikor nem tudtam visszatartani... Pszichés alapon van mert ha tudom,hogy itthon maradok akkor semmi bajom. De ha mennem kell valahova akkor elkezdek tüneteket produkálni.állandóan rettegek mert félek,hogy buszon vagy vonaton kap el a hasmenés és nem tudom visszatartani. Már két hónapja tart ez hogy nem megyek itthonról sehova. Mit tegyek?
2015. okt. 26. 19:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Menj ki azzal a tudattal, hogy most azt akarod, hogy hasmenésed legyen, hányni akarsz.
2015. okt. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
:-) köszi a tanácsot. De így is bebeszélem magamnak.
2015. okt. 26. 20:33
 3/4 anonim ***** válasza:
Vedd igénybe szakember segítségét! Lakhely szerinti mentálhigiénés gondozó, magán pszichológus, pszichoterapeuta tud segíteni.
2015. okt. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Hasonló helyzetben vagyok én is, szóval tudom milyen, csak nálam még sose következett be egyik se, én inkább a hányástól félek, így gyakran van hányingerem, meg elég sokszor érzem azt, hogy na most tuti kidobom a taccsot aztán mégse, viszont volt, hogy a hasmenés is rámjött már pszichés alapon, de azt is vissza tudtam tartani. Egy időben tényleg alig mentem valahova, egyedül szinte sehova, nem mertem buszra szállni. Azóta javult a helyzet, nem tudom, hogy és mitől, egyszerűen csak elegem lett az egészből és eldöntöttem, hogy márpedig nem ez fogja tönkretenni az életem. Így akármilyen rossz volt azért is mentem, csináltam... Most már a vonatra is fel merek szállni. Nem mondom, hogy nem szoktam rosszul lenni, mert szoktam, de akkor mindig arra gondolok, hogy eddig se történt semmi, csak beképzelem a rosszullétet és ha ezt tudatosítom magamban akkor szép lassan elmúlik.
2015. okt. 28. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!