Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kapcsolatfüggőséget hogyan a...

Kapcsolatfüggőséget hogyan a legjobb kezelni? Kineziológus segíthet benne? Részletek lent.

Figyelt kérdés
22 éves fiú vagyok, rettentően függők érzelmileg a páromtól, az előző kapcsolatom emiatt ment tönkre. Most egy újban vagyok, fél éve vagyunk együtt, és most kezdem érezni, hogy egyre inkább második személy vagyok a kapcsolatban. A barátnőm sokszor ellent mond nekem, általában erőszakosan mindent úgy akar ahogy ő elgondolja, elnyomja sokszor a véleményemet. Nagyon nehezen tudok ellent mondani neki, szorongok folyamatosan, miközben azt látom hogy ő boldog és felszabadult. Kineziológus segíthet rajtam? Most kértem időpontot hozzá, egy hét múlva megyek. Jó irányba indulok, vagy inkább mást kéne? Szerencsémre tudok a magam betegségéről és próbálom javítani, de a jelen lelki állapotomban egyedül nem tudom megoldani.

2015. márc. 5. 12:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Remélem azt tudod, hogy a kineziológus csak placebó. Ha ilyen problémád van, menj inkább pszichológushoz; főleg azért, mert általában ilyen dolgok mögött mélyebb problémák szoktak lenni..
2015. márc. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

Inkább mentálhigiénés szakemberhez fordulj, vagy pszichológushoz!! A kineziológus csak a pénzedre utazik, bár ha neked a humbug kell, akkor hajrá...

Egyébként ingyenes mentálhigiénés beszélgetésekre az ecseri úti metró aluljárójában van lehetőség, ez egy ifjúsági iroda, ahol szakképzett emberek beszélgetnek el veled négyszemközt és javaslatokat tesznek, segítenek rendbe tenni az életed...

2015. márc. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%
A kineziológia áltudomány, ahogy szerencsére az előző kommenterek is megmondták. Valódi szakemberhez fordulj.
2015. márc. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
31%
A kineziológiát messziről hírből ismerők kritizálhatják , érdembeli tapasztalatokkal nem rendelkeznek . Ennek és a homeopátiának is létezik állatokra vonatkozó irányzata amely gátakat blokkokat zavarokat szüntetnek meg . Állatoknál nem működik a bemagyarázás se a tévhit .
2015. márc. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nektek volt tapasztalatotok a kineziológiával kapcsolatban, vagy csak hallomásból szidjátok/dicséritek? Nekem egy barátom volt, aki elment kineziológushoz, és határozottan pozitív dolgokat mondott. Mellesleg láttam is rajta a változást. A kérdés arra irányult, hogy az én bajommal kapcsolatban tudna-e segíteni? Már kértem időpontot, úgyhogy ha jófejek vagytok drukkoljatok. :) Ja és várom a további válaszokat is, hátha tud valaki valami jót mondani.
2015. márc. 5. 19:54
 6/6 anonim ***** válasza:

Én egy időben kipróbáltam a kineziológiát, nem emlékszem már, hány alkalommal voltam, de semmit nem segített, sőt, akkor átmenetileg még romlott is a helyzet.

Azóta jártam tartósan pszichológushoz is.


Mivel mindkét módszerrel van tapasztalatom, azt tudom mondani, hogy a kineziológiában semmi olyasmi nincs, ami a párkapcsolati nehézségeket érdemben kezelni tudná, a pszichológia viszont segít abban, hogy felismerd, milyen viselkedésekkel váltod ki másokból, hogy úgy bánjanak veled, ahogy nem szeretnéd és segít új viselkedésminták kialakításában is. Nekem legalábbis segített.

2015. márc. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!