Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki nagyon meg akar...

Ha valaki nagyon meg akar halni, halálba tudja magát "magyarázni"?

Figyelt kérdés

Folyton mondja magának, aztán este lefekszik és többé nem kel fel? Van ilyen? Lehetséges?


Nem rólam van szó, csak sokan azt mondják igaz. Szerintem nem. Szerintetek?



2015. nov. 1. 21:32
 1/4 anonim ***** válasza:
73%
Nem, ez nem lehetséges.Az emberi szervezet legfőbb célja hogy életben tartson.Akármennyire is fókuszálsz, a tested ezt nem fogja lehetővé tenni.Ezzel az erővel a szuicid emberek csak lefeküdnének aludni.
2015. nov. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
44%
Olyan szinten lehet igaz, hogy a depresszió, a mély akarat bevonzza a bajt és ténylegesen belebetegedhet ebbe az ember, amibe bele is halhat.
2015. nov. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
73%

Állítólag az erős hit, hogy az ember meg fog halni, el tudja érni ezt adott esetben s egyes törzseknél csak közlik a halálraítélttel,hogy halálra van ítélve s meg is hal. Nem tudom, ez igaz-e, de a hit és a szellemiek elég sokra képesek, a saját testre vonatkozólag mindenképp.

A test simán meg tudja betegíteni önmagát, speckó esetben megölni miért ne tudná?

S ha valaki halálraváltan él sokáig, akkor esélyes, hogy belebetegszik és életösztön nélkül bele is hal, de ehhez persze idő kell, már ha egyáltalán megtörténik. Bár ha tényleg nem akar élni s nem gyengül el lelkileg, akkor nem eszik többé, így hónapokon belül éhenhal. De ennél sokkal jobb módszerek vannak. Aki ennyire erősen meg akar halni, az tesz is érte, általában hatékonyan.

2015. nov. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Persze, tesz érte, én is értem ezt. De valaki meg nem akar magának mégse fájdalmat okozni. De mondjuk akkor is van más megoldás. Éhenhalás, kiszáradás stb.

2015. nov. 2. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!