Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek minek lehetnek a tünetei...

Ezek minek lehetnek a tünetei és mivel lehetne kezelni?

Figyelt kérdés
Történt a családban egy hete és két napja, hogy a skizofréniás testvérem úgy becsapta az ajtaját, hogy kitörött belőle az üveg. Egy hatalmas üvegdarabbal fenyegette édesapánkat, miközben ilyeneket kiabált, hogy: "Kinyírlak te f*** fej, elvágom az ütőereidet te k*****!" és még ehhez hasonlókat, majd megfenyegette nagyobbik testvéremet is egy késsel. Felhívtuk a pszichiátriát mert már volt korábban bent, azok rendőrt küldtek akik megbilincselték, ezt követően kijöttek a mentők és elvitték. Azóta nem vagyok önmagam. Fáj a fejem, rosszul alszok, néha zúg a fülem, figyelmetlen vagyok rengeteg helyzetben, nem tudok koncentrálni, elfelejtek dolgokat, pl. hogy beraktam a kaját a mikróba vagy hogy felraktam forrni a vizet. Megijedek minden apróságtól, pl. hirtelen felvillanó fényektől és ha mondjuk kézmosásnál beáll valaki mögém mert a sorát várja, persze én először nem veszem észre, hogy ott van. Lehet elkéne mennem pszichológushoz? Ezen kívül néha-néha alvásparalízisem is van. Ezen dolgok egyrésze megszűnik ha barátnőmmel vagyok. Azon is elkezdtem aggódni, mi van ha nálam is kezd előjönni a skizofrénia, mivel tesóm skizofrén, ezért nagy esélyem van rá, hogy én is az leszek. Azért is aggódok mert ilyen korban jön elő. 20/F Lehet elkéne mennem pszichológushoz? 20/F

2015. nov. 3. 16:53
 1/2 anonim válasza:
Nemtudom szerintem traumád van túlságosan is megrémültél az eset -től igen el kellene menned pszichológushoz
2015. nov. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Végre elmúlt! Tegnap este felé már jobban éreztem magam és nyugodtabban aludtam. Lehet segített a rooibos és az orbáncfű tea amit ittam. Elkezdtem b-vitamint is szedni mert már egy ideje nem szedtem. :) A mai nappal már jól vagyok végre. :)
2015. nov. 4. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!