Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mik a dühroham tünetei? Mitől...

Mik a dühroham tünetei? Mitől alakul ez ki valakinél? Hogyan lehet ezt többé kevésbé kezelni?

Figyelt kérdés

2013. júl. 18. 09:38
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nehezen.Én leginkább (bár sosem voltam) a bulimiához tudnám hasonlítani.Mindkettő a túlzott elvárástól, megszorított életmódból alakul ki.

Előbbinél ugye van az a kényszer, hogy nem lehet enni, stb...sokáig nem bírja az ember mentálisan és amikor besokall akkor zabál...a dühroham is hasonló.Valahol az életben sok a teher, a megfelelési kényszer, elvárás, cseszegetés, mindent tökéletesen akar (vagy kell) csinálni az ember, de ez hosszú távon nem megy és olyankor elég egy apróság amin teljesen kiborul.Nehéz megfékezni.Lazábban kellene venni az életet, de van, hogy ez nehéz.Nekem versenyidőszakban voltak dührohamaim, meg amikor túl szigorú szabályokat szabtam magamnak az élet számos területén.Mindent tökéletesnek akartam és ha nem ment azon buktam ki ha meg igen akkor egy idő után sok volt minden és elég volt egy szó vagy bármi ami nem úgy alakult ahogy akartam robbantam.Ilyenkor nem az ember irányít, teljesen el lehet veszteni az önkontrollt.Tarthat hosszú percekig is, nálam olyan 15 mp-5 perc között volt egy-egy ilyen kitörés de akkor üvöltöttem, törtem, zúztam, olyankor egyet lehetett csinálni velem:lefogni míg el nem fogy az erőm a tombolástól.Vagy hagyni h lecsengjen (ha másokra nem voltam veszéllyel) és elmentem sétálni, kitisztítani a fejem.Néha éreztem is h ajjaj, nem lesz jó, kezd elborulni az agyam, olyan is volt, h szóltam páromnak h most azonnal menjen ki a szobából mert másodpercek kérdése és robbanni fogok.Hiába éreztem, visszafogni nem tudtam.De hirtelen is rájöhet az emberre.Van amire az ember alapból felhúzza magát.Nekem ilyen időszakomban elég volt ehhez egy-egy szó amit amúgy is nehezen toleráltam, olyankor meg végzetes következménye lehetett.Egyik percben elvoltam, de elég volt egy szikra és átmenet nélkül jött a robbanás.Kezelni?Hát nem is tudom, ahogy mondtam kicsit lazább életvitel, kevesebb elvárás, megszorítás és igenis kell időt szakítani a lazításra, arra, h "leszarok mindent", kicsit azt csinálom ami jól esik ami feltölt.

2013. júl. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!