Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Seroquel xr 300 mg soknak számít?

Róbert dávid kérdése:

Seroquel xr 300 mg soknak számít?

Figyelt kérdés
Reggel szedek 50 mg ot este 200 at de az orvosom mondta hogy vegyek be reggel még 50 et ez igy sok?

2015. nov. 4. 00:14
 1/8 Amarok Tonrar ***** válasza:
Nem ismerjük a betegséged, sem a diagnózist. Lehet sok, lehet optimális, lehet kevés. Az orvosodtól kérdezd.
2015. nov. 4. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
még mindig ezt krédezed? dokid kérdezd
2015. nov. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
800 mg a maximális dózis, súlyos esetekben. Fenntartó terápiára általában elég 100-200 mg (apránként emelve), de én pl. reggel nem tudom szedni, mert rosszul leszek tőle. Este, elalvás előtt veszem be.
2015. nov. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mit érzel hogy rosszul leszel? mert ha én reggel beveszem csak olyan furán érzem magam tőle el is alszom tőle 1-2 órán belül nyugodtan szedhetem reggel? tudom azt mondjátok kérdezzétek az orvost
2015. nov. 4. 22:39
 5/8 Amarok Tonrar ***** válasza:
Aki ilyet szed, és hajlandó beszélni róla, az elárulná akár privátban, hogy pontosan mivel diagnosztizálták és mennyiben segít az állapotán ez a gyógyszer? Azt tudom, hogy mire jó, de még nem volt "szerencsém" első kézből információkat szerezni.
2015. nov. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Bipoláris depresszióra és kiegészítéséként alvás elősegítére kaptam (utóbbi nem hivatalos indikáció..).

Bevétele nagyobb adagoknál ájulás-szerű érzést okozhat (vérnyomáscsökkenés pulzusemelkedéssel). Ezért szedem csak este, mert ha lefekszem, enyhül a rosszullét.

2015. nov. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
ez az orvos meg beteg neki kéne szedni ezt a szart, mint látom többet irták reggel szedték be és rosszul lettek mint én
2015. nov. 5. 19:34
 8/8 anonim ***** válasza:

Sajnos, a gyógyszer alkalmazási előírása pontosan tartalmazza a szóba jöhető kórképekre vonatkozó kezelést. Seroquel esetében 3 vagy 4 indikáció van, mindre más az adagolási előírás. Van amire este kell szedni, van, amire reggel. Az más kérdés, hogy vannak, akiknek a szervezete nehezen viseli az előírt adagolást. Sajnos mi is ezek közé tartozunk, de nyilván vannak, akiknek semmi gondot nem okoz. Az orvos dolga az lenne, hogy az egyéni tűrőképességhez igazítsa a szedést, vagy épp a legmegfelelőbb gyógyszer kiválasztását. Tudjuk, milyen az egészségügy, ha nem magánorvoshoz jársz, akkor nincs idő foglalkozni a beteggel, csak épp annyi, hogy kinyomtatgassa a recepteket, esetleg 10 percet beszélhetsz.. Ahhoz viszont jogod van, hogy jelezd neki, ha problémád van, ez esetben igenis próbálkoznia kell ezt megoldani, még akkor is, ha 30-an várnak kinn a folyosón.

Nyugodtan mondd meg, hogy ez neked így nem jó! Lehet, hogy más antipszichotikum jobban beválna (sokféle van), de sajna ez csak próbálkozások (és szenvedések..) árán derül ki.

A pszichiátria nehezebb ügy, mint mondjuk pl. a sebészet, fontos a megfelelő kooperáció orvos és beteg közt. Ha ez nincs meg, orvost kell váltani.

2015. nov. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!