Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdemes lenne megölni magam?...

Érdemes lenne megölni magam? (tudom a pokolra jutok meg minden aki hisz benne ugye. De mégis)

Figyelt kérdés
Van egy tartós betegségem amivel évek óta küzdök az elmúlt évben rohamosan romlott és képtelen vagyok együtt élni vele..ez a betegség nap mint nap kínoz..harcolok ellene teljesen kimerít már csak önmagam árnyéka sem vagyok..teljesen elszigetelődök a külvilágtól...úgy érzem ez a betegség megöl engem..nagyon lassan de megöl...és nem látok más kiutat csak,hogy én vessek ennek az egésznek véget de gyorsan..sejtem,hogy most majd leakartok így ismeretlenül is beszélni és nem is az öngyilkosság szándéka ami buzog bennem hanem,hogy szabaduljak..szabaduljak ebből a börtönből amibe a betegség zárt..keresem az orvosokat a környéken az ingyenes orvosokat próbáltam (alig van egyrészt másrészt ebből is volt aki felmondott ,volt aki rontott a helyzeten) egy fizetős orvost pedig nem engedhetek meg magamnak,ahhoz nagyon jól fizető állás kéne és egy komolyabb munkát most el sem tudnék vállalni a betegségem miatt mert mindenben korlátoz szinte..(igen a betegséget még nem írtam..kényszeresség..kényszeres gondolatok és cselekedetek...több területre is kiterjedve..és teljesen ellehetetleníti a napjaim,heteim...tönkreteszi az életem)
2015. nov. 6. 14:24
 1/4 anonim ***** válasza:
nem érdemes! ennyit röviden! ugy olvasom, hogy mentálisan vagy beteg, abbol pedig ki lehet jönni. én régebben idült alkoholistaként a deliriumbol. hoztam ki magam, teljesen egyedul, és azota is gyogyult vagyok. fel a fejjel, sok sikert!
2015. nov. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát emiatt nem érdemes, van rá gyógyszer. Azt szeded?
2015. nov. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
a pszichiáter aki a gyógyszereket írja fel ő azt mondta 2 féle gyógyszer van ami erre a betegségre is jó az egyik nálam zsákutca volt... nem vált be ellenben egy csomó mellékhatása igen a másik gyógyszerről pedig levették a támogatást..most egy ideje újra szedek gyógyszereket de már csak nyugtatót egy olyant ami hosszabb távon fejti ki a hatását egyfajta szinten tartás a másik pedig gyors de nem hosszútávú maximum alváshoz jó vagy ha szorongási rohamom van bekapok párat..javult is az állapotom mióta szedem a nyugtatót de újra rosszá fordult és mégtöbb félelemmel tört rám a betegség
2015. nov. 6. 15:19
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a nyugtatónál mindenképpen több gyógyszer kellene, akár tb alapon keress másik pszichiátert, ha a fizetős nem megoldható. És pszichoterápia is kellene heti egyszer, a pszichológus olcsóbb és vannak olyan helyek ahol abszolút olcsón, vagy ingyen kezelnek, csak utána kell nézni, akár a neten. Mondjuk Budapest jobban ellátott ezen a téren, mint a vidék. Én jártam már pszichológushoz alkalmanként 1000 forintért és ingyen is a körzeti pszichiátriai rendelőbe. Életmódbeli változtatás pedig a legfontosabb, de azt a legnehezebb végigvinni főleg rendesen beállított gyógyszer nélkül. Egyébként nem kétféle gyógyszer van a betegségedre, ebből is gondolom, hogy nincs topon a pszichiátered.
2015. nov. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!