Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van rá gyógymód?

Van rá gyógymód?

Figyelt kérdés

Konkrétan ki lehet gyógyulni a diszlexia okozta depresszióból és önbizalomhiányból? Kiskorom óta szenvedek tőle (diagnosztizált nem hasból mondom), sok mindennel próbáltam tenni ellene és eddig csak a tömény olvasás segített, mégis eljutottam arra a pontra, nem sok időm jut se az olvasásra,se arra hogy fejlesszem magam. Mégis belevágtam a fejszém egy meglehetősen nehéz munkába és szeretném is csinálni de olyan mintha egy másik világ lenne: ide mérhetetlen Önbizalom, magabiztosság és ész kell amivel nem rendelkezem. Én úgy érzem, hogy mindent megteszek, mégis látom hogy elégedetlenek velem szemben, nagyon. Azt a részt hogy ne törődjek vele mondani könnyebb. Bocsánat a helyesírási hibákért.

23/Lány vagyok.



2015. nov. 8. 20:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Ismerek egy srácot, akinél 8 éves kora körül diagnosztizáltak diszlexiát, diszgráfiát és diszkalkuliát. Most 30 év körüli, elvégzett egy főiskolát, nyelvvizsgát tett, és magas beosztásban dolgozik. Igaz, ezekért az eredményekért kegyetlenül meg kellett dolgoznia, de ezek szerint nem lehetetlen.
2015. nov. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem valami könnyebb munkát kéne keresned, ami jobban illik a képességeidhez.

Önbizalmat lehet növelni pozitív gondolkodással. Ne arra gondolj, hogy nem megy vagy nehéz, hanem arra, hogy igenis menni fog, és igenis képes vagy rá! Ne hagyd, hogy a depresszió eluralkodjon rajtad, gondolj az eddig elért sikereidre.

2015. nov. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
24%
Fordítsuk meg: az eleve meglevő enyhe depresszió és önbizalom hiány hozta létre a dislexiát.
2015. nov. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
kb 7 éves lehettem mikor kiderült. Balettoztam, magyar és német néptáncra jártam és önbizalom is volt, akkor még. Van két ritka érettségim, a nyelvekről röviden annyit hogy több 10+ éve tanulok egyett és meg se bírok nyikkanni :(
2015. nov. 8. 21:25
 5/5 anonim ***** válasza:

Nyelvügyek: te is képes vagy nyelvet tanulni.

Ez visszaadja az önbizalmad a nyelvtanuláshoz:

[link]

2015. nov. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!